Чехія має високий рівень життя і визначні пам’ятки світового рівня. Тут живе і працює багато українців. За розміром грошових переказів в Україну Чехія на другому місці після Польщі. Якщо ваш близький родич законно живе в цій центральноєвропейської країні, у вас є можливість отримати вид на проживання в рамках програми возз’єднання сім’ї. Ця процедура кропітка і тривала, але результат того вартий.
Право на возз’єднання
Возз’єднатися можуть тільки найближчі родичі:
- Подружжя.
- Літня одинока людина з дитиною.
- Батьки з неповнолітньою дитиною-біженцем.
- Повнолітні діти, які не можуть про себе подбати, з батьками.
- Діти з літніми батьками, які не можуть про себе подбати.
Українець, який проживає в Чехії, повинен мати один з трьох статусів:
- Громадянин однієї з країн Європейського союзу.
- Він проживає в Чехії більше 15 місяців. У цьому випадку він висилає запрошення.
- Він проживає в Чехії менше 15 місяців. У цьому випадку він подає документи разом з возз’єднуючимся родичем.
Вартість візи для возз’єднання сім’ї в Чехії
Консульський збір на чеську візу змінюється в залежності від курсу чеської крони — уточнюйте його в консульстві. Якщо у візовому відділі консульства засумнівалися в ваших мотивах, у видачі візи буде відмовлено, консульський збір не повернуть. Посилити слабкі сторони і підвищити ймовірність успіху ви можете, звернувшись до Центру візових послуг «Хелпвіза».
Документи на возз’єднання сім’ї в Чехії
- Візова анкета.
- Кольорова фотографія 3,5х4,5 см із заповненням 80%.
- Довідка про несудимість.
- Закордонний паспорт і його ксерокопія.
- Закордонний паспорт і його ксерокопія від особи, яка проживає в Чехії.
- Підтвердження спорідненості – нотаріально завірена ксерокопія свідоцтва про шлюб або про народження.
- Дані про місце роботи возз’єднуючихся сторін.
- Довідка про стан банківського рахунку. На ньому має бути не менше 5 тисяч євро.
- Підтвердження наявності житла в Чехії — документ про володіння нерухомістю або договір оренди.
- Контакти: прописка, номер телефону.
- Чек про сплату консульського збору.
При самостійному оформленні переведіть документи на чеську мову в перекладацькому бюро і завірте їх у нотаріуса. При оформленні через Helpvisa цими процедурами замість вас займаються фахівці. Пакет паперів подається в консульство особисто заявником. Виняток — діти до 16 років. Заявка розглядається до чотирьох місяців. При необхідності працівник консульства може запросити додаткові документи. Детальну інформацію про вимоги до пакету документів шукайте на сайті консульства Чеської республіки в Україні.
В процесі возз’єднання багато що залежить від приймаючої сторони. У громадянина, що проживає в Чехії, повинна бути діюча віза. Він не обов’язково повинен бути працевлаштований — головне, мати джерело доходу і забезпечувати прожитковий мінімум для возз’єднуючогося родича.
Родич, якому була видана віза на возз’єднання, за законом два роки не може змінити мету перебування в країні. Він може влаштуватися на роботу без оформлення робочої візи. Паралельно подаватись на візу можуть кілька родичів — головне дотримати імміграційні правила. При позитивному результаті справи заявник отримує дворічний вид на проживання. Після п’яти років проживання при дотриманні всіх законів країни він може просити ПМЖ для возз’єднання сім’ї в Чехії. Йому доведеться скласти іспит на знання чеської мови. Виняток — особи молодше 15 і старше 60 років, особи з дефектами мови, а також ті, хто протягом останніх 20 років хоча б 1 рік провчився в школі або вузі чеською мовою.
Возз’єднання сім’ї за напрямом Чеська республіка — Україна хоч і трудомісткий процес, але реальний. Імовірність припуститися помилки при самостійному оформленні дуже висока — ми радимо звернутися в компанію Helpvisa. Тут вас проконсультують, оформлять документи, переведуть тексти на іноземну мову, апостилюють документи. Фахівці беруться навіть за складні і безнадійні, на перший погляд, випадки. Працюючи з нами, ви возз’єднаєтеся з родичами і відкриєте для себе великі перспективи життя в європейській країні.