Мовні курси США

Освіта і мовні курси в США | Хелпвиза

Освіта в США вважається одним з кращих в світі. Дванадцять відсотків політичних лідерів країн світу проходили навчання саме в американських університетах. Країна продовжує зміцнювати свій статус кращої кузні фахівців усіх профілів. Саме США приймають найбільшу кількість іноземних студентів на навчання. Щороку за дипломами університетів і шкільними атестатами, а також на мовні курси сюди їде 1 мільйон студентів з Європи, Азії та інших частин світу.

У чому ж полягає популярність американського освіти? У США все навчання проходить англійською мовою, знання якої відкриває широкі перспективи для молодої людини. Друга причина – імідж країни. Багато навчальних та дослідницьких центрів США були засновані більше ста років тому. Для багатьох роботодавців диплом американського вузу означає, що людина добре навчена і володіє певними навичками.

Школи та університети США постійно займають провідні місця в світових рейтингах. Для українців в США доступні мовні курси, приватні і державні школи, університети, бізнес-школи, програми підтвердження дипломів. У Сполучених Штатах налічується 4 700 вузів усіх напрямків. У них навчається 21 мільйон студентів. Щорічно в США здобуває освіту 991 тисяча іноземців.

мовні курси Long Island University, Embassy Summer

Що дає навчання в США

Навчання в США дає студентам цінні навички в конкретній спеціальності та унікальні можливості подальшого працевлаштування. У комплексі з хорошим знанням англійської, американська освіта дає можливість власникові претендувати на високооплачувану роботу відразу ж після закінчення коледжу, університету чи інституту. Таким чином, кошти, вкладені у власне навчання, швидко окупляться. Отже, навчання в США дає:

 • Кар’єрне зростання і високу зарплату в кращих світових компаніях.
 • Життєвий досвід і поліпшення навичок спілкування.
 • Ділові і дружні зв’язки з людьми з усього світу.
 • Практичні навички та досвід у певній професії.

Система освіти Сполучених Штатів Америки

Більшість дітей входять в систему державної освіти у віці п’яти або шести років. Вони можуть почати з дошкільних установ, дитячого садка або першого класу.

Освітня система США — одна з найбільших в світі. До її складу входять навчальні заклади різного рівня акредитації. Отримати різний рівень підготовки учні можуть виходячи зі своїх можливостей, віку, здібностей і цілей.

Середня освіта (школи):

 • Приватні.
 • Державні.
 • Спортивні.
 • Музичні.
 • Релігійні.

Вища освіта:

 • Коледжі.
 • Університети.
 • Професійні школи.
 • Бакалаврат.
 • Магістратура / МВА.
 • 2-річні (громадські) коледжі.
 • Професійні курси.
 • Підтвердження кваліфікації.

мовні курси ELC

Середня освіта

88% американських шкіл — державні. Решта 12% — це приватні школи-пансіони (близько 2 000 по країні) і релігійні школи. Приватні школи престижніше державних, якість навчання в них відповідає світовим стандартам. Серед шкіл-пансіонів є заклади, засновані в XVIII столітті. Такі установи мають свої традиції. Навчання у престижній приватній школі істотно підвищує шанси на вступ до вузу.

Навчання в США починається з 5 років і завершується в 18. Структура освітньої системи США схожа на українську. Тут також є поняття «початкове навчання», що об’єднує дошкільну підготовку і початкову школу. Середня школа триває до 8 класу, до 12 класів триває старша школа.

Завершальний етап середньої освіти — старша школа. Старшокласники у віці 14–18 років вибирають вузькоспеціалізовану програму, яка дозволить вступити до вузу і отримати професію в певній сфері. Учні 9–12 класів самі вибирають, які предмети їм вивчати. Учні повинні виконати мінімальні вимоги для видачі атестата:

 • 3 роки навчання природничих наук (за підсумками року – фізика, біологія, хімія).
 • 3 роки навчання математики (математика, геометрія, математичний аналіз).
 • 4 роки навчання мови та літератури.
 • 4 роки соціальних наук.
 • 1 або 2 роки фізкультури.

Подальші знання учні отримують в коледжах і університетах. Для зарахування потрібно пройти шкільну програму, в тому числі від двох до чотирьох років вивчати одну з іноземних мов (французька, іспанська, німецька або інша). При цьому потрібно досягти прохідного балу, а також вивчати деякі предмети на рівні підвищеної складності. Деякі предмети учні вибирають самостійно під особисті переваги під час подальшого навчання у вузі — дизайн, бізнес, інформатика, соціологія, мистецтво або щось інше.

Авторитетні університети оцінюють абітурієнта за підсумками іспитів SAT I або ACT — це свого роду тести на перевірку знань з ключових дисциплін. Крім того, вузи дивляться на позапрограмні досягнення — у спорті, громадській роботі або мистецтві. SAT вважається першим в світі ЄДІ — він був проведений ще в 1901 році.

Вища освіта

Кожен штат має право самостійно встановлювати вимоги для вступу до навчальних закладів, тому єдиного державного стандарту в США немає. Завершальний етап навчання — здобуття вищої освіти.

Переваги вищої освіти США

 • Вузи США вважаються одними з кращих в світі.
 • За кількістю вузів США є абсолютним світовим лідером. О 3 000 вузах навчається 18 мільйонів студентів, серед них — 1 мільйон іноземців.
 • Диплом американського університету збільшує шанси отримати посвідку на проживання і роботу в Сполучених Штатах. На пошуки роботи студентам-іноземцям надається 14 місяців.
 • Середня зарплата в США становить 54 000 доларів на рік, що є одним з найкращих показників в світі.
 • США входить в топ-10 за комфортністю життя серед всіх країн світу, що також стимулює навчання в цій країні.

У будь-якому вузі молода людина вивчає загальноосвітні предмети. Тільки після цього він може вибрати майбутню спеціальність. Навчання в Америці обійдеться дешевше, якщо перед вступом до вузу провчитися в дво- чи чотирирічних коледжі. Якщо у студента були гарні оцінки, він легко вступить до університету.

Структура американських вузів

 • Підготовчі програми. Вони розраховані на поліпшення навичок володіння англійською мовою. По завершенні курсів і перед вступом до вузу студент здає тест TOEFL. За його підсумками керівництво вузу приймає рішення про зарахування до вищого навчального закладу.
 • Бакалаврат. Після 4 або 5 років навчання в університеті або коледжі студенту привласнюють ступінь бакалавра. Найпоширеніші напрямки бакалавра в Сполучених Штатах — бакалавр наук або мистецтв. Вчитися на бакалавра в цій країні легко, так як молода людина може сама обирати режим навчання.
 • Магістратура. Завдання цієї сходинки освіти полягає в удосконаленні знань і навичок в обраній спеціальності. Після двох років навчання на магістратурі студенту присвоюється ступінь магістра наук або мистецтв. Найвищий вчений ступінь, який можна отримати в Америці — це доктор філософії. Він присвоюється після трьох років навчання і захисту дисертації.
 • Докторантура. Відповідний варіант для майбутніх викладачів університетів і коледжів. Також в докторантурі навчаються майбутні вчені і дослідники. Найпопулярніша ступінь — доктор філософії. Вона присвоюється тим студентам, які проводять дослідницькі роботи і успішно захищають наукові роботи. Тривалість навчання складає 2–3 роки.
 • МВА. Тривалість навчання за такою програмою становить 2 роки. Є і більш насичені програми, які вичитують за 1 рік. Іноземці, навчаючись за цією програмою, можуть паралельно працювати до 20 годин в тиждень на території кампуса. Після року навчання працювати за фахом можна вже за межами кампуса.

Вищий навчальний заклад в США може називатися школою, коледжем, інститутом, університетом. Зрозуміти з назви, яку освіту дає навчальний заклад, складно. Тому, вступаючи до вузу, потрібно обов’язково з’ясувати, які ступені пропонує установа. Головним чином ступінь дозволяє визначити наявність або відсутність програм аспірантури, науково-дослідних програм. Саме цим коледж відрізняється від університету.

Американський коледж — це вищий навчальний заклад, завдання якого полягає в навчанні студентів. Наукової роботи вони не проводять, а якщо і проводять, то вона залишається другорядною. У коледжі навчаються 4 роки, в них проходить навчання не більше 2 000 студентів. Окремі штати створюють власні маленькі коледжі, призначені для талановитої молоді. Також є релігійні коледжі.

Університети бувають приватними і фінансуються урядом або владою конкретного штату. Є університети, які створені релігійними конфесіями. Державний університет є в кожному штаті. Також в кожному штаті є як мінімум кілька державних коледжів. Державних установ набагато більше приватних, вони менш престижні. Завдання таких освітніх установ полягає в навчанні молоді свого штату. Абітурієнтам з інших штатів для надходження доведеться більше заплатити і вирішити більше формальностей. Урядові вузи часто звинувачують в бюрократії і низькій якості навчання. Проте всесвітню популярність мають такі державні вузи, як Університет Вірджинії і Мічиганський університет, Каліфорнійський університет в Берклі.

Приватні вузи мають майже повну автономність, тому самостійно змінюють свою політику. У них навчається менше людей, при цьому вартість навчання вище. Найвідоміші приватні вузи США входять в так звану Лігу плюща.

мовні курси Eurocentres, San Diego State University Summer

Вступні вимоги до вузів США

У США немає єдиних вимог для абітурієнтів. Також немає вікових обмежень. Умови прийому встановлюються індивідуально кожним вузом. Як правило, абітурієнти здають іспити, тести або проходять співбесіду. Серед обов’язкових документів — свідоцтво про повну загальну середню або вищу освіту. Також майбутній студент повинен добре володіти англійською мовою – про це повинні говорити сертифікати TOEFL або IELTS. У деяких вузах працюють підготовчі курси, в інші ж можна поступити безпосередньо після школи.

Американські коледжі за законом надають можливість для отримання освіти кожному громадянину. На практиці подача заяви на вступ — тривалий і складний процес. У більшості випадків заяву на прийом являє собою велику анкету, в якій абітурієнт пише свої оцінки в школі і на іспитах, свої інтереси, досягнення в школі і за її стінами. Також в анкеті пишуть одне або кілька невеликих творів на задану тему. Крім того, абітурієнт повинен докласти кілька рекомендацій від шкільних вчителів. Деякі вузи вимагають вступне інтерв’ю.

Великі американські університети оцінюють абітурієнтів тільки за відмітками в школі і результатами іспиту. Вплинути на рішення можуть і видатні позапрограмні досягнення, наприклад, в спорті, мистецтві, громадській діяльності. Перевага є у тих, хто проявляє ініціативу і може брати активну участь у громадському житті вузу. Якщо вузу потрібен спортсмен для місцевої команди або музикант, то при вступній кампанії звертають увагу на ці моменти. Перевагу молодій людині може бути віддано навіть в тому випадку, якщо в інших сферах у нєї посередні результати.

Після української школи вступити в американський вуз можна не завжди. Таку можливість надають вузи за умови додаткового навчання протягом 1–4 років по підготовчій програмі. В американський вуз також можна перевестися з 1–3 курсу українського вузу, однак це дуже трудомісткий процес.

Пакет документів для вступу на бакалаврат

 • Атестат про повну загальну середню освіту (довідка зі школи з поточними оцінками).
 • Рекомендація від директора школи.
 • Рекомендація від вчителя англійської та профільного предмета.
 • Твір на задану тему.
 • Результати тесту TOEFL.
 • У більшості випадків — результати тесту SAT I.
 • У провідні університети — результати тесту SAT III.
 • Сертифікати та дипломи за останні два-три роки.
 • Виписка з банку, що підтверджує наявність у батьків достатньої суми на оплату навчання та проживання студента.

Пакет документів для вступу до магістратури та MBA

 • Диплом про вищу освіту або довідка з поточними оцінками з вузу.
 • Додаток до диплома.
 • Дві рекомендації з вузу, для MBA — професійні рекомендації.
 • Твір на задану тему.
 • Резюме.
 • Тест TOEFL.
 • Тести GRE, LSAT, GMAT та інші.
 • Банківська виписка про наявність достатніх коштів у батьків на оплату одного року навчання і проживання.

Список мовних курсів

ELC

Ціна, доларів/тиждень

Від 1 485

Місто

Лос-Анджелес

Тип мовного курсу

Англійська

Інтенсивність, занять в тиждень

20

Тривалість навчання, тижнів

1-4

Проживання і харчування

Приймаюча сім’я (кімната для двох осіб). Напівпансіон.

Можливий вік, років

14-17

Подробиці

Школа розташована в районі Вествуд, всього в декількох кілометрах від знаменитих пляжів Санта-Моніки. Є зона відпочинку і самопідготовки. Особливий акцент на розмовній мові, щоденні заходи, неділя – екскурсійний день.

Long Island University, Embassy Summer

Ціна, доларів/тиждень

Від 1 480

Місто

Нью-Йорк

Тип мовного курсу

Англійська

Інтенсивність, занять в тиждень

20

Тривалість навчання, тижнів

1-8

Проживання і харчування

Резиденція (дво- та тримісні номери). Повний пансіон.

Можливий вік, років

12-18

Подробиці

Школа розташована в Брукліні, всього за декілька зупинок метро від Манхеттена. Є спортзал, тенісний корт, пральня, басейн, танцювальна студія, їдальня з різними видами харчування. Різні розважальні заходи, невеликі екскурсії в будні, неділя – повний екскурсійний день.

Eurocentres, San Diego State University Summer

Ціна, доларів/тиждень

Від 2 070

Місто

Сан-Диего

Тип мовного курсу

Англійська

Інтенсивність, занять в тиждень

20

Тривалість навчання, тижнів

1-4

Проживання і харчування

Резиденція (двомісні кімнати) або приймаюча сім’я. Повний пансіон.

Можливий вік, років

12-17

Подробиці

Школа розташована на базі кампуса університету. Є спортзал, пральня, волейбольний майданчик. Є післяобідній екскурсії та заходи.

Скільки коштує навчання в США

Вартість навчання в американському вузі залежить від рівня і типу закладу. У США повсюдно поширені приватні школи і університети. Вони вважаються більш престижними, в них вище якість навчання і коштують вони відповідно. Орієнтовні розцінки на річне навчання в американському вузі виглядають так:

 • Приватна школа: 35–55 000 доларів.
 • Державна школа: вiд 7 000 доларів.
 • Державний вищий навчальний заклад: від 12 000 доларів.
 • Приватний вищий навчальний заклад (по типу Гарварда): від 40 000 доларів.

Коли подавати документи

Документи на вступ в американський вуз подаються до кінця червня того ж року. Це правило не працює для кращих університетів США: в них анкети з результатами іспитів подаються до січня (за 9 місяців до початку навчання). Майже у всіх вузах навчання починається у вересні. Відповідно, починають процес надходження за рік-півтора. Щоб вступити до престижного університету, підготовку потрібно почати за 2–3 роки.

Як ставляться оцінки в вузах США

Студенти отримують оцінки за кожен курс. Вони грунтуються на наступних факторах:

 • Активність на заняттях. Сюди входять обговорення, відповіді на питання, в тому числі на семінарських заняттях. Це основний фактор, який впливає на підсумкову оцінку.
 • Тести та перевірочні роботи протягом семестру. Даються на деяких аудиторних занять.
 • Лабораторні роботи та дослідження.
 • Раптові зрізи знань у вигляді тестів або контрольних опитувань. Такі перевірки не сильно відбиваються на підсумковій оцінці, зате мотивують студентів добре вчитися, а також відвідувати заняття.
 • Підсумковий іспит. Проводиться через певний час після завершення курсу.

Як проходять аудиторні заняття

Аудиторні заняття в вузах США приймають різну форму. Одні з них представляють собою великі лекції, які одночасно слухають сотні студентів. У семінарах або так званих дискусійних класах беруть участь лише кілька студентів. Студенти на лекціях діляться на невеликі групи, які називають секціями. Щотижня професора пропонують список рекомендованої літератури. Протягом кожного семестру професора вимагають від студентів здачі декількох письмових робіт. Студенти наукових факультетів і шкіл, крім цього, повинні провести певний час у лабораторіях.

Академічний рік в американських вузах

Навчання в коледжах і університетах США починається в серпні-вересні і триває до травня-червня. Іноземцям краще починати навчання в Америці восени. В цей час вчитися починають більшість студентів, тому вони можуть краще познайомитися один з одним. Майже всі курси тривають один академічний рік — починаються восени і закінчуються навесні, як в Україні. У більшості вузів США академічний рік складається з двох семестрів. У деяких університетах в академічному році три семестри — це так звана триместрова система. Крім того, зустрічаються вузи з чотирма семестрами, в тому числі і літнім, який вважається факультативним і відвідується за бажанням. Такий додатковий семестр дозволяє закінчити навчальний заклад швидше.

Кредити на навчання в американських вузах

Кожен курс дає студентам так звані кредити. Це число дорівнює кількості годин з конкретного предмета, яке студент проводить у класі протягом тижня. В середньому молодій людині зараховують 3–5 кредитів. Повна програма оцінюється в 12–15 кредитів. Це рівноцінно 4–5 курсів в семестр. Студенти-іноземці повинні записатися на повну програму протягом кожного семестру. Якщо студент переходить в інший університет для отримання диплома, то більшість кредитів, отриманих в першому університеті, переводяться в другій. Таким чином, студент переводиться в новий вуз, але закінчує його приблизно в той же час, в який він закінчив би навчання в першому.

Окремі коледжі та університети Сполучених Штатів дають кредити студентам за роботи, які були виконані в приватній середній школі США. Крім того, деякі установи дають кредити тим студентам, які отримали кваліфікацію рівня коледжу в конкретній галузі. Подібне виключення робиться для студентів, які набрали дуже високі бали на вступному іспиті.

Чи можна працювати під час навчання в США

З працевлаштуванням під час навчання в Сполучених Штатах все дуже строго. Так, під час навчального року дозволяється працювати тільки на території кампусу університету не більше 20 годин на тиждень. У свята і на канікулах студент може працювати за межами кампуса повний робочий тиждень. Обмеження в працевлаштуванні також стосуються практики, яка також входить в курс навчання. Якщо студент хоче залишитися в США працювати після завершення навчання, йому потрібно знайти роботодавця, який буде фінансувати відкриття робочої візи.

Що робити після отримання американської освіти

Іноземним студентам, які вивчилися в американському вузі, дозволяється залишатися в країні ще 14 місяців для пошуку роботи. Термін в 29 місяців мають випускники, які шукають роботу в інженерії, природничих науках і технологіях. Така політика пов’язана з нестачею кваліфікованих кадрів у вищевказаних областях.

У компанії Helpvisa підберуть американську мовну школу виходячи від ваших можливостей і цілей. При складанні вибірки ми врахуємо вік і особисті переваги. Після спілкування і аналізу ми висилаємо добірку навчальних закладів на вашу електронну пошту. На сайті в ознайомлювальних цілях представлено лише кілька прикладів американських шкіл, але на них не варто орієнтуватися.

Ми проконсультуємо Вас з будь-якого питання. На кожному етапі ми надамо комплексний супровід і допомогу, допоможемо підготувати документи на візу, забронюємо квитки і оформимо страховку. Дізнатися більше інформації ви можете у нашого менеджера за телефонами +38 (097) 630 54 72, +38 (093) 554 28 20.

мовні курси в сша

автор Helpvisa

0/5 (0 Reviews)

Безкоштовно проконсультуємо з усіх візових питань!


Відправивши заявку Ви отримуєте безкоштовну консультацію з питань:

 • Повний перелік необхідних документів;
 • Нюанси з оформлення візи;
 • Наші вигідні пропозиції для Вас

Меню
Яндекс.Метрика