Полезная информация про визы и новости

Апостиль і легалізація документів. Що це?

Апостиль і легалізація документів. Що це? | Хелпвиза

Що таке апостиль і легалізація документів? Це процедури, виконання яких вимагає візове законодавство окремих країн. Простіше кажучи, це процедура, за якою документи однієї країни можуть мати юридичну силу в інший. Сучасне міжнародне законодавство дозволяє легалізувати документи в багато країн за спрощеною процедурою.

Що таке апостиль і навіщо він потрібен

Апостиль — це особливий штамп міжнародного зразка, який засвідчує юридичну вагу певного документа. Він виглядає стандартно, проставляється на папері або оформляється як додаток на окремому листку. Апостиль ставиться на оригінальні державні документи або на їх юридично завірені копії. Він не може ставитися на папери, видані приватними організаціями.

апостиль і легалізація документів

Легалізація документів в Україні: в чому необхідність

Зрозуміти, навіщо потрібен апостиль, дуже легко. Майже всі документи, які вимагають в інших країнах, повинні бути в обов’язковому порядку переведені та легалізовані. У 1961 році вступила в дію Гаазька конвенція — вона істотно полегшує алгоритм консульської легалізації документів. Відповідно до неї документ отримує юридичну силу, якщо на ньому проставлено апостиль. Всі країни-учасники договору легалізують документи за подібною схемою. Іншими словами, апостиль — це доказ того, що документ справжній, а також того, що людина, яка поставила свій підпис, мала на це повне право. Наприклад Ваше свідоцтво про шлюб, який укладено в Україні, не матиме достатню юридичну правомірність в Німеччині, якщо на ньому не буде апостиля! Апостиль це доказ, що свідчення не фальшиве, що воно видано офіційним органом України.

Що можна можна апостилювати?

Легалізація іноземних документів і апостиль не поширюється на документи тих країн, які знаходяться поза Гаазькою конвенцією. У такому випадку заявник повинен пройти важку процедуру легалізації при консульстві. Її суть полягає в перевірці документа в державних міністерствах і в представництві потрібної країни.

Список документів для апостилювання та легалізації

 • Документи, видані прокуратурою.
 • Документи, видані судами.
 • Документи, видані установами сфери юстиції.
 • Папери адміністративної сили: свідоцтво про шлюб або про його розірвання, свідоцтво про народження або смерть.
 • Документи, видані державними або нотаріусами-приватниками.
 • Документи про освіту, зокрема ті, що підтверджують вчений або науковий ступінь: дипломи, табеля, всілякі атестати.
 • Юридично підтверджені ксерокопії документів: трудової книжки, паспорта, військового квитка, техпаспорта, дозволу про володіння зброєю.

Апостиль виглядає як штамп прямокутної форми. Він має ряд з нумерацією та обов’язкову відсилання на Гаазьку конвенцію.

легалізація документів

Де ставлять апостиль в Україні

 • Міносвіти — ставить апостиль на документах, що підтверджують рівень освіти.
 • Міністерство юстиції — апостилює документи, видані нотаріусами, судами і органами юстиції.
 • Міністерство закордонних справ — легалізує документи будь-якого виду.

Ціни на апостиль залежать від обсягу пакета документів. Для кожної країни він буде різним. Відповідно, вартість послуги теж буде відрізнятися.

Апостиль і легалізація документів в Києві

Центр візових послуг Helpvisa надає послуги з перекладу документів, апостилю та легалізації. Звернувшись до нас, ви позбавите себе від цього неприємного процесу. Ми відпрацювали чітку схему апостилювання документів, яка дозволяє без затримок займатися оформленням візи, возз’єднанням сім’ї, студентськими візами та іншими процедурами, де апостиль необхідний.

Також за допомогою нашої компанії ви можете грунтовно підготуватися до подачі документів на візу в будь-яку країну світу. Наші фахівці добре знають специфіку та посилять ваші «слабкі» сторони. У нас ви зможете перевести документи на іноземну мову, забронювати авіаквитки, а також отримати довідкову інформацію по країні, в яку запланували їхати.

автор Helpvisa

0/5 (0 Reviews)

Безкоштовно проконсультуємо з усіх візових питань!


Відправивши заявку Ви отримуєте безкоштовну консультацію з питань:

 • Повний перелік необхідних документів;
 • Нюанси з оформлення візи;
 • Наші вигідні пропозиції для Вас

Яндекс.Метрика