Полезная информация про визы и новости

Безвізовий режим: що треба знати при перетині кордону


Безвізовий режим: що треба знати при перетині кордону | Хелпвиза

Напередодні відкриття безвізу для України багато людей стали міркувати над тим, як він буде працювати в реальності. У мережі ходять домисли, припущення та навіть відверті міфи з приводу того, які довідки потрібно зібрати при перетині кордону. Ми ж постаралися відокремити реальність від вигадок і надати об’єктивну інформацію на основі Шенгенського прикордонного кодексу.

Безвізовий режим

Що треба мати на кордоні?

Головна умова при перетині кордону шенгенської держави з метою перебування протягом 90 днів без права працевлаштування — наявність біометричного закордонного паспорту. Якщо їде дитина, надається свідоцтво про народження. Також якщо неповнолітній їде з одним з батьків, потрібен завірений дозвіл від того, хто залишається.

Куди подіти звичайний закордонний паспорт? Його можна використовувати як другий для поїздок в інші країни світу. Якщо ви не хочете зайвих перевірок і оглядів на кордоні — оформіть звичайну шенгенку. Також вільно їхати можна і по шенгенській мультивізі в звичному режимі — вона буде діяти до кінця свого терміну дії.

відкриття безвізу для України

Що ще врахувати при перетині шенгенського кордону?

  • Візьміть з собою документи, що підтверджують мету і умови поїздки. Це можуть бути авіаквитки в обидва кінці, бронь номера в готелі, запрошення від родича, що проживає в шенгенській країні і копія його паспорта. Для ділової поїздки надається запрошення від компанії чи організації. При поїздці на машині надайте маршрут поїздки і зелену карту на автомобіль.
  • Доказ фінансової платоспроможності. Для цієї мети підійде виписка з банку. Готівкою або на картці бажано мати суму з розрахунку 40-50 євро на день. Як показує практика, достатня кількість грошей в готівці і на кредитці знімає всі питання при перевірці. Навіть якщо в прикордонному кодексі не прописано цих вимог, про всяк випадок краще перестрахуватися.
  • Важлива вимога — ви не повинні бути внесені в систему SIS і у вас не повинно бути обмежень на в’їзд. Хоча проскочити в будь-якому випадку не вийде, зате таким чином ви не заробите додаткових санкцій.
  • Остання умова — відсутність в базах даних розшуку. Вас розшукує банк, військкомат або правоохоронні органи — у всіх випадках вам дадуть відмову на в’їзд. Як громадянин України перед державою у вас не повинно бути ніяких адміністративних боргів.

Так само, як і у випадку наявності візи, на територію Шенгену не пускають осіб в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Крім того, високий ризик залишитися у себе в країні у тих, хто грубіянить і зухвало поводиться з представниками контрольних органів. При підозрі в поїздці на підпільну роботу або нелегальне проживання відмова також буде гарантована.


В усьому іншому, ми сподіваємося, все буде гладко і ніяких специфічних вимог для громадян України не висунуть. Ласкаво просимо в Європу без обмежень!

автор Helpvisa

0/5 (0 Reviews)

Безкоштовно проконсультуємо з усіх візових питань!


Відправивши заявку Ви отримуєте безкоштовну консультацію з питань:

  • Повний перелік необхідних документів;
  • Нюанси з оформлення візи;
  • Наші вигідні пропозиції для Вас

Яндекс.Метрика