Полезная информация про визы и новости

Імміграція в Польщу. Які є програми

Імміграція в Польщу. Які є програми | Хелпвиза

Імміграція в Польщу — найпростіший спосіб перебратися в Європу. Це найближча до України європейська країна, тут добре знають українців і лояльно до них відносяться. Існує чимало способів легально отримати посвідку на проживання. Одні з них трудомісткі, інші — прості. З чого почати імміграцію в Польщу і який із способів переїзду вибрати?

Імміграція в Польщу з України: переваги

 • Процедура отримання ВНЖ простіша, ніж в інших країнах Європи.
 • Простота адаптації і легкість вивчення польської мови.
 • Географічна близькість до України.
 • Високий рівень життя.
 • Хороша зарплата.
 • Низькі ціни на продукти харчування та оренду житла.
 • Простота відкриття приватного підприємства.

Способи імміграції в Польщу

Вибір того чи іншого способу імміграції залежить від безлічі факторів. Основні з них — походження заявника, рівень його освіти, платоспроможність, сімейний стан.

імміграція в Польщу

Умови імміграції в Польщу по карті поляка

Карта поляка — це свого роду посвідчення етнічної спорідненості з польським народом. Вона не рівнозначна візі і не дає зеленого світла на переїзд в Польщу. Термін дії картки — 10 років. Проте вона дає явні переваги:

 • Спрощене оформлення польської національної візи.
 • Можливість працювати в Польщі навіть без спеціального дозволу.
 • Безкоштовне надходження до польського вузу на конкурсній основі.
 • Ведення бізнесу на правах громадянина Польщі.

Ці можливості — прямий шлях для відкриття посвідки на проживання. Якщо у вас є Карта поляка, ви володієте польською та пройшли співбесіду на знання польської історії і культури, ви можете розраховувати на безкоштовну імміграцію в Польщу, отримання допомоги і громадянства вже через рік після переїзду в цю країну.

Сімейна імміграція в Польщу

Якщо у вас є близькі родичі в Польщі, ви можете переїхати в рамках процедури возз’єднання сім’ї. Зі свого боку громадянин Польщі повинен підтвердити родинні зв’язки із заявником. Він повинен гарантувати його матеріальне забезпечення. Для цього надається підтвердження фінансової спроможності. Возз’єднатися можна не тільки з громадянином Польщі, а й з особою, у якого є Карта побуту і який прожив в країні два роки.

Працевлаштування

Щоб влаштуватися на роботу в Польщі, потрібно виконати наступні умови:

 • Укласти договір з польським роботодавцем.
 • Оформити робочу візу.

Фрілансери можуть влаштуватися через посередника. Це дозволить оформити Карту побуту на термін до трьох років. Спочатку іноземець отримує посвідку на проживання на 15 місяців. Через п’ять років він може подати запит на отримання постійного місця проживання. Ще через три роки він може стати громадянином Польщі.

Бізнес-імміграція в Польщу з України

Відкриваючи бізнес в Польщі, ви можете претендувати на отримання виду на проживання терміном до двох років. Якщо фірма виявиться успішною, тимчасовий вид на проживання буде продовжений. Через п’ять років можна отримати постійне місце проживання, а ще через три — громадянство. Плануючи імміграцію таким способом, пам’ятайте, що оформити ІП можуть тільки громадяни Польщі, а фірма з іноземним засновником матиме такий же статус, як і створена поляком.

Навчання

Серед молоді це найпопулярніший спосіб. У Польщі можна вчитися англійською на платній основі. За цей час можна грунтовно вивчити польську мову, перебуваючи в середовищі носіїв. Випускникам дається рік на пошук роботи, при цьому дозволу на працевлаштування отримувати не потрібно. Після п’яти років успішної трудової діяльності можна емігрувати на ПМЖ.

При надходженні в польський ВНЗ враховується середній бал атестата, вступні іспити відсутні. Вартість освіти істотно нижче, ніж в інших країнах Євросоюзу. Заявники від 30 років можуть вступити в поліцеальную школу — аналог нашого технікуму. Тут здобувають освіту за технічними спеціальностями. Навчання безкоштовне, необхідно знати тільки польську мову. Після закінчення навчання можна знайти роботу за фахом і згодом отримати ВНЖ.

програми імміграції в Польщу

Одруження з громадянином Польщі

Щоб одружитися / вийти заміж за громадянина Польщі, потрібно надати довідку з України про можливість укладення шлюбу. Одруження можливо через місяць після подачі документів. Вступити в законні відносини можуть лише особи, які досягли 18 років. При вагітності цей поріг знижується до 16 років. Церемонія може пройти в РАГСі або місцевій церкві. Одностатеві шлюби в Польщі незаконні.

Для укладення шлюбу надають документи:

 • Свідоцтво про народження подружжя. Їх ксерокопії повинні бути переведені на польську мову і завірені нотаріально.
 • Оригінали паспортів або інші посвідчення особи.
 • Чек про оплату гербового збору.
 • Підтвердження належності до конкретної релігії — надається релігійною громадою.

Отримання статусу біженця

Згідно Женевської конвенції, статус біженця можуть отримати особи, що піддаються в своїй країні расовому, політичному або іншому роду переслідування. Також це особи, у яких є реальна загроза життю у себе на батьківщині. Заява на статус біженця подається під час перетинання кордону, при цьому оформляти візу не потрібно. Однак в цьому випадку потрібно пройти співбесіду.

Біженцю тимчасово надається безкоштовне житло і харчування. Поки відбувається оформлення, залишати країну заборонено. При позитивному рішенні заявнику видається дозвіл на проживання терміном до трьох років, при цьому існує можливість отримати право на ПМЖ.

Отримати кваліфіковану допомогу в імміграції до Польщі ви можете в Центрі візових послуг «Хелпвіза». Ми проаналізуємо ваші вихідні дані і на базі них запропонуємо оптимальну програму імміграції до Польщі. Наші фахівці перевірять документи і здійснять повний візовий супровід. З нашою допомогою ви підвищите свої шанси на успіх і заощадите час.

автор Helpvisa

0/5 (0 Reviews)

Безкоштовно проконсультуємо з усіх візових питань!


Відправивши заявку Ви отримуєте безкоштовну консультацію з питань:

 • Повний перелік необхідних документів;
 • Нюанси з оформлення візи;
 • Наші вигідні пропозиції для Вас

Яндекс.Метрика