Полезная информация про визы и новости

Правила виїзду з України на ПМП

Правила виїзду з України на ПМП | Хелпвиза

Багато українців бажають переїхати в іншу країну на постійне місце проживання. Для цього можуть бути різні причини.

Одні створюють за кордоном бізнес або купують нерухомість, інші – їдуть на роботу чи навчання, треті – знаходять супутника життя. Однак, якими б не були мотиви, громадяни України зобов’язані отримати офіційний дозвіл на виїзд за кордон.

Як це зробити? Для початку заявнику необхідно зібрати визначений комплект документів. Потім їх слід передати або до місцевих органів Державної міграційної служби (ДМС) на території нашої держави, або в українське консульство за кордоном.

Таким чином Ви підтверджуєте, що не втікаєте з держави, а законно емігруєте.

виїзд з України на ПМП

Переваги законної еміграції

Дотримання правил виїзду з України на ПМП дає право вільно звертатися у вітчизняне консульство чи посольство, в якому можна отримати необхідний правовий захист.

Окрім цього, легальні емігранти можуть розраховувати на отримання українських пенсій та соціальних виплат, мають можливість переоформити паспорти й інші документи без необхідності повертатися на батьківщину.

Як отримати дозвіл на виїзд?

Оформленням дозволу на виїзд з України заявник може займатися самостійно або через законного представника.

Враховуючи складну специфіку роботи бюрократичних відомств, вирішення деяких завдань може затягнутися надовго. Тому багато українців надає перевагу звертатися до спеціалізованих агентств.

В середньому заяву розглядають впродовж трьох місяців. За умови позитивного результату аплікант отримує закордонний паспорт, який містить відомості про можливість виїзду на ПМП.

Після цього паспорт громадянина необхідно здати в органи ДМС. Щоб процес подання клопотання пройшов без зайвих труднощів, бажано заздалегідь ознайомитися з переліком необхідних документів.

10 основних довідок для виїзду з України на ПМП

 1. Заява з детальними контактними даними: прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані (серія, номер, ким виданий, місце прописки), актуальний номер телефону.

 2. Квитанція про сплату держмита.

 3. Для повнолітніх – національний паспорт, для неповнолітніх – свідоцтво про народження.

 4. Закордонний паспорт.

 5. Копія ідентифікаційного номера платника податків.

 6. Дві актуальні фото розміром 35х45 мм.

 7. Військовий квиток або виписка з військкомату про можливість виїзду за межі України.

 8. Довідка про непритягнення до кримінальної відповідальності.

 9. Довідка про відсутність податкових зобов’язань або про сплату ПНФО.

 10. Довідка про відсутність зобов’язань щодо сплати батьківських аліментів.

Окрім цього, неповнолітнім заявникам віком від 14 до 18 років потрібно подавати власноруч підписану та нотаріально завірену заяву про згоду на переїзд на ПМП за кордон.

Якщо дитина вирушає за кордон у супроводі одного з батьків, від другого вимагається згода, засвідчена нотаріусом. У випадку позбавлення батька чи матері батьківських прав або їхньої смерті, в ОВІР треба надати документ, який це підтверджує.

выезд на пмж

Можливі підстави для відмови

Деяким аплікантам можуть відмовити в отриманні дозволу на виїзд до іншої країни. Таке стається не часто і, як правило, у державних органів для цього є справді вагомі підстави.

Потенційні причини для відмови:

 • Робота з секретними даними державного значення. Можливість виїзду за кордон для таких громадян регламентується законом «Про державну таємницю».

 • Неврегульовані зобов’язання відповідно до актуальних угод, сплати аліментів тощо. Для отримання дозволу необхідно виплатити борги, виконати зобов’язання чи забезпечити їх заставою в порядку, визначеному законом.

 • Наявність непогашеної судимості чи ухиляння від обов’язків, накладених судом.

 • Здійснення нагляду з боку органів МВС.

 • Наявність актуального громадянського позову проти заявника.

Чому варто звернутися до професіоналів?

Оформлення документів для переїзду за кордон на ПМП – це складний багатоетапний процес, у якому потрібно врахувати безліч нюансів. Щоб зекономити час і кошти, слід співпрацювати з досвідченими спеціалістами. Звертаючись до професіоналів Helpvisa, ви отримуєте:

 • детальні консультації щодо питань отримання дозволу на виїзд за кордон;

 • допомогу в підготовці всіх довідок і свідоцтв з переліку документів для виїзду з України на ПМП;

 • оплату офіційних платежів;

 • представництво ваших інтересів в органах ДМС при поданні комплекту документів, отриманні закордонного паспорта, здачі національного паспорта.

Завдяки професійній підтримці наші клієнти досить швидко вирішують всі формальності, пов’язані з поданням клопотання до державних служб.

Також їм не доводиться стикатися з бюрократичними труднощами, а тому залишається більше сили на вирішення інших нагальних питань.

Не варто зволікати – скористайтеся нашими послугами вже зараз!

автор Helpvisa

0/5 (0 Reviews)

Безкоштовно проконсультуємо з усіх візових питань!


Відправивши заявку Ви отримуєте безкоштовну консультацію з питань:

 • Повний перелік необхідних документів;
 • Нюанси з оформлення візи;
 • Наші вигідні пропозиції для Вас

Яндекс.Метрика