Полезная информация про визы и новости

Віза в Канаду для українців в 2018 році


Віза в Канаду для українців в 2018 році | Хелпвиза

Українцям в Канаді завжди раді, але для відвідування цієї країни доведеться оформити візу. Її можна отримати двома способами — подавши документи в канадський візовий центр або пройшовши процедуру онлайн. До українців в канадському консульстві ставляться лояльно, але вимоги до апліканта дуже високі, тому потрібно відповідально поставитися до процесу збору та подачі документів.

Різновиди віз

 • Віза тимчасового резидента. Видається громадянам, мета поїздки яких — туризм, навчання (не більше півроку), відвідування родичів і близьких, а також бізнес-візит. Цей тип візи може бути одноразовим або багаторазовим.
 • Студентська. Видається тим, хто планує навчатися в акредитованих навчальних закладах Канади за умови тривалості курсу не менше півроку.
 • Транзитна. Видається особам, які планують здійснити транзит через територію Канади по шляху проходження в треті країни.

віза в Канаду

Віза тимчасового резидента

Для отримання цього типу візи потрібно надати великий пакет документів. Залежно від цілей поїздки він буде відрізнятися.

Туристична віза в Канаду: документи

 • Анкета формату IMM 5257. Дані заповнюються англійською або французькою мовою. Заявник ставить особистий підпис. При оформленні онлайн підпис не потрібен. Документ заповнений кирилицею, не береться візовим центром.
 • Копія всіх сторінок закордонного паспорта. Документ повинен бути актуальним ще як мінімум півроку після закінчення поїздки. Оригінал надається тільки коли стане відомо про позитивномий результат розгляду заявки. Кожен заявник, в тому числі неповнолітні, повинен мати особистий закордонний паспорт.
 • Дві кольорові фотокартки 35х45 мм.
 • Анкета IMM5645E (дані про сім’ю). Заповнюється на вибір англійською або французькою мовою. Обов’язковий персональний автограф заявника.
 • Підтвердження броні номера в готелі. Підійде роздруківка з Інтернету, факс або оригінал. В документі повинні бути вказані дати заїзду / виїзду, прізвища проживають, тип номера, а також адреса і реквізити готелю.
 • Анкета для додаткової інформації. До заповнення пред’являються ті ж вимоги, що і для інших анкет.
 • Підтвердження фінансової спроможності. Для цього згодиться виписка з рахунку в банку. Обов’язкова присутність печатки банку.
 • Оригінальна довідка з місця працевлаштування. У ній вказується посада, тривалість роботи та розмір окладу. Довідка повинна мати відомості про надання відпустки на період поїздки з повним збереженням робочого місця і всіх привілеїв. Індивідуальні підприємці докладають документ, що підтверджує реєстрацію ПП та його оформлення в податкову службу.
 • Пенсіонери за віком надають ксерокопію посвідчення пенсіонера, лист від спонсора, що оплачує поїздку, довідку з місця працевлаштування із зазначенням займаної посади, тривалості роботи і розміру ставки, а також ксерокс першої сторінки паспорта.
 • Неповнолітні учні докладають свідоцтво про народження. Також вони докладають документи з навчального закладу ксерокопію студентського квитка, а також підтвердження фінансової підтримки від батьків.
 • Неповнолітні в супроводі когось одного з батьків або третьої особи надають ксерокопію юридично завіреного дозволу на вивезення неповнолітньої від батька / батьків, який залишається на батьківщині.

віза в Канаду

Документи на гостьову візу в Канаду 2018

Для отримання цього типу візи надаються ті ж документи, що і на туристичну. Додатково подаються такі документи:

 • Якщо Ви будете отримувати з Канади. У документі вказуються реквізити запрошує і запрошуваного, мотиви і терміни поїздки, рівень спорідненості або вказівку відносин, в яких перебувають особи, зазначені в запрошенні. Цей документ докладають до загального пакету документів. Окрема подача не дозволена.
 • Ксерокопії документів, які доводять статус постійного резидента особи, яка запрошує. Сюди входить, бажано завірена у юриста, копія імміграційного дозволу або ксерокс карти постійного резидента держави, ксерокопія канадського паспорта.
 • Якщо переліт фінансується канадською стороною, додається підтвердження платоспроможності особи, яка видала запрошення. Це може бути юридично завірена ксерокопія Notice of Assessment або ж форма Т4. Воно виходить в податковому міністерстві Канади. В якості альтернативи можуть надаватися інші доказові документи.
 • Підтвердження знайомства або спорідненості з запрошує особою.

Ділова віза в Канаду 2018: документи

У цьому випадку надається той же базовий пакет документів, що і для туристичної. Єдина відмінність — замість підтвердження броні номера в готелі або запрошення приватної особи надається:

 • Письмове запрошення на бланку від канадського бізнес-партнера. У запрошенні вказується назва канадської компанії, ПІБ керівників, ім’я контактної особи, а також повні реквізити компанії. Також вказується мета поїздки заявника.
 • Підтвердження мети поїздки. Це може бути розклад заходів, копія контракту, ділове листування тощо.

Під час розгляду документів візовий офіцер повинен упевнитися в тому, що у заявника серйозні мотиви поїздки. Для цього бажано представити план подорожі.

віза в Канаду для українців

Транзитна віза в Канаду для українців 2018: документи

Через Канаду не дозволений безвізовий транзит. Виняток становлять поїздки в Сполучені Штати, а також острівні території Сен-П’єр і Мікелон за умови повернення на материкову Канаду до закінчення періоду дії дозволу. В такому випадку оформляється звичайна одноразова віза. Як доповнення потрібно пред’явити візу на в’їзд в треті країни.

Канадське консульство радить не давати оригінальний закордонний паспорт до моменту винесення позитивної відповіді. Закордонний паспорт має бути надана не пізніше ніж через місяць після повідомлення про відкриття візи. Виняток становлять канадські сервісні центри. У цьому випадку важливо надати оригінал закордонного паспорта. Паспорт і документи відправляються на розгляд в консульський відділ, тому в цей період заявник не має можливості лишити Україну.

Вимоги до пакету документів

Всі папери, що подаються на канадську візу, повинні бути переведені на одну з державних мов цієї країни — англійська або французька. Текстовий переклад повинен бути зроблений акредитованим перекладацьким центром і підтверджений печаткою цієї компанії. Завіряти переклади у юриста необов’язково.

Медстраховка не входить до переліку обов’язкових паперів. Проте її присутність істотно впливає на шанс видачі візи. Страховий поліс видається на весь період перебування в Канаді. Він повинен покривати суму не менше 40 тисяч доларів.

Одна з найважливіших умов при оформленні канадської візи — довести імміграційній службі, що мотиви поїздки дуже вагомі. При цьому важливо переконати працівників консульства в тому, що заявник не має наміру залишатися в країні після закінчення терміну дії візи, але планує повернутися на батьківщину. Як доказ цього можна надати документи, що підтверджують володіння дорогим майном, свідоцтво про шлюб, народження дітей. При подачі прохання через інтернет документи скануються і відправляються в електронному вигляді відповідно до вимог системи.

Консульство Канади може зажадати додаткові документи або запросити заявника на особисту співбесіду. На спілкування з представником консульства потрібно з’явитися в строго зазначений час. В іншому випадку у видачі візи буде відмовлено.

отримання візи в Канаду

Вимоги до фото на канадську візу 2018

Із заявою надається 2 фотокартки, роздруковані на якісному фотопапері. Обидві фотографії повинні бути ідентичними і зробленими не раніше 6 місяців до подачі заяви. Знімки повинні бути кольоровими. Зображення повинно бути чітким, основний фон – білий.

Вираз обличчя має бути нейтральним, без посмішок і гримас. На обличчі не допускаються окуляри. Зачіска повинна бути впізнаваною і не закривати значну частину обличчя. Якщо з релігійних міркувань присутній головний убір, він не повинен закривати обличчя.

Розмір знімка — 35×45 мм. На знімку повинен відображатися вид спереду. Особа має розташовуватися по центру і включати верхню частину плечей. Відстань від підборіддя до маківки має бути 31–36 мм. Якщо з якихось причин фотографії не відповідають нормам, вони повинні бути замінені до моменту розгляду заявки.

Правила заповнення анкет

У бланку IMM 5257 надаються дані про заявника та цілі його поїздки, стан його здоров’я, проблеми з законом, статус військового обов’язку, роботі в правоохоронних органах і державному апараті. Анкета заповнюється зрозумілою мовою, лаконічно і по суті. Заповнений бланк роздруковують. Потім заявник особисто його підписує. Якщо анкета заповнюється онлайн, її не підписують в роздрукованому вигляді. Замість цього її зберігають в PDF на своєму акаунті.

При заповненні анкети офлайн кожну її сторінку, в тому числі з бар-кодом, роздруковують. Кожен учасник поїздки повинен заповнити свій екземпляр анкети особисто. Вік під час цієї процедури не враховується. Заповнення підлягає також анкета, присвячена інформації про сім’ю. У ній детально описується склад і зайнятість членів сім’ї. Бланк, присвячений додатковій інформації, заповнюється тільки вручну. Цей документ потребен заявникам, які планують пройти в Канаді короткі мовні курси.

Віза в Канаду для українців 2018: поїздка з дітьми

Якщо в Канаду летять діти, на кожного з них надається окремий пакет документів. Якщо неповнолітній летить в супроводі одного з батьків або третьої особи, надається нотаріально завірений дозвіл від батьків або батьків, які залишаються на батьківщині. Кожна дитина, незалежно від віку повинен мати свій закордонний паспорт. Заяви з вписаними в паспорт батьків дітьми не приймаються до розгляду.

Якщо неповнолітній летить без батьків, надається документ «Згода батьків на турботу», яка повинна бути завірена нотаріально. У цьому документі громадянин Канади обіцяє, що буде повністю піклуватися про дитину. Згода має бути підписана усіма батьками. Крім того, надається юридично завірений аффідевіт піклувальника. Він підписується постійним резидентом Канади старше 19 років. В папері останній зобов’язується піклуватися про дитину під час його перебування в Канаді.

віза в Канаду

Як отримати візу в Канаду 2018

Документи на всі типи віз приймаються онлайн або в спеціалізованих візових центрах.

Подача документів онлайн

Документи подають через інтернет, зареєструвавшись на сайті CIC. Перед подачею заяви необхідно відповісти на питання в розділі Determine your eligibility and apply online. За підсумками опитування система визначить, чи може заявник подавати документи онлайн, а також присвоїть код — він потрібен для переходу на наступний етап, на якому можна завантажувати скани документів. Код дійсний 3 місяці. Якщо за цей час не скористатися кодом, процедуру доведеться проходити заново. Далі потрібно підготувати документи:

 • Заповнити анкету і зберегти її в PDF.
 • Квитки і броні готелів прикріплюють в форматі DOC або DOCX.
 • Відсканувати фото.
 • Відсканувати весь пакет документів. Розмір кожного файлу не повинен перевищувати 4 Мб. Зображення повинні мати формат JPG, TIFF, PNG.

Далі потрібно отримати електронний ключ за підсумками реєстрації аккаунта в системі CIC. Після цього по черзі виконують приписи системи. Коли будуть завантажені всі документи, оплачують візовий збір. Далі заява вирушає на розгляд. На електронну скриньку прийде підтвердження про подачу заявки – його потрібно роздрукувати.

Коли в консульстві приймуть рішення, заявнику на e-mail буде відправлено відповідне повідомлення. Якщо відповідь позитивна, протягом місяця необхідно надати оригінал паспорта для вклеювання візового стікера. Паспорт можна подавати особисто або через довірену особу.

Консульський збір на візу в Канаду 2018

При оформленні візи через інтернет консульський збір оплачується банківськими картами Visa або MasterCard. При оформленні візи через консульство сервісний збір складає 35,55 канадських долара. Додатковий збір за подачу і переказ платежів становить 4,44 канадських долара.

Консульський збір оплачується в повному обсязі як на дорослих, так і на дітей. За транзитну візу за умови перебування на території країни менше двох діб візовий збір не стягується. У разі відмови консульський збір не повертається.

Терміни дії віз

З 2014 року Канада нарівні з однократними візами видає багаторазові. Такі дозволи видаються зазвичай на 1, 2, 5 років — в залежності від термінів, а якщо точніше — до кінця дії закордонного паспорта заявника. При цьому консульство може видати і стандартну одноразову візу на 6 місяців.

Кількість днів, на які видається віза, визначається кожним конкретним випадком і залежить від декількох факторів:

 • Термін дії запрошення або період дії броні готелю.
 • Фінансовий стан
 • Візова історія.

Термін оформлення візи

Максимальний термін, в який консульство Канади зобов’язується розглянути заяву, становить 27 днів. Детальну інформацію про терміни розгляду конкретного заяви можна знайти на сайті CIC. Документи можна подавати вже за півроку до початку передбачуваної поїздки. Якщо консульство вирішить призначити співбесіду, заявник повідомляється про це за 5 днів.

Полегшення візового режиму з Канадою

З 1 листопада 2017 року Канада спростила процедуру оформлення в’їзних дозволів для українців. Реформа торкнулася тільки довгострокових віз — заявникам, що подають на цей тип віз більше не потрібно доводити свою платоспроможність за умови, що вони вже були в Канаді за останні 10 років або мають відкриту американську візу. У консульстві досить показати візу США або штампи про недавні перетини канадського кордону.

Очікується, що такі нововведення зміцнять сімейні зв’язки громадян двох країн, а також партнерство в економічній сфері. Нововведення стали можливими після того як Україна стала учасником програми CAN +. Незважаючи на деякі послаблення Канада ще не готова до безвізового режиму з Україною.

оформлення візи в Канаду

Відмова в канадській візі

Найчастіше відмови пов’язані з недостатньою кількістю коштів на банківському рахунку, абстрактними мотивами поїздки, а також неправильним заповненням документів. Всіх цих неприємностей можна легко уникнути, якщо відповідально підійти до справи. Навіть в разі відмови заяву можна подати ще раз, проте з кожною новою подачею ймовірність позитивної відповіді буде зменшуватися.

Посольство Канади: контакти

Адреса: вул. Костьольна, 13А, м Київ, 01901.

Телефон: (011 380-44) 590-3100.

Факс: (011 380-44) 590-3134.

E-mail: kyiv@international.gc.ca.

E-mail (з питань віз і імміграції): Kyiv-im-enquiry@international.gc.ca.

Графік роботи посольства: понеділок-п’ятниця з 8.30 до 17.00 (13.00-14.00 – обідня перерва).

Графік роботи консульства: понеділок-четвер з 9.00 до 12.30.

Про зустрічі з працівниками консульства потрібно домовлятися завчасно.

Отримати візу в Канаду непросто, але цілком реально. Для цього потрібно правильно підготувати документи і виконати всі приписи консульства цієї країни. Отримати комплексну допомогу в підготовці паперів або оформленні візи онлайн ви можете в Центрі візової підтримки Helpvisa. Наші фахівці мають багаторічний досвід роботи з Канадою, тому без праці вирішать навіть проблемну ситуацію.

Дуже корисне відео про візи в Канаду.

автор Helpvisa

0/5 (0 Reviews)

Безкоштовно проконсультуємо з усіх візових питань!


Відправивши заявку Ви отримуєте безкоштовну консультацію з питань:

 • Повний перелік необхідних документів;
 • Нюанси з оформлення візи;
 • Наші вигідні пропозиції для Вас

Яндекс.Метрика