Мовні курси Німеччина

Освіта в Німеччині. Курси німецької мови | Хелпвиза

Освіта в Німеччині — перш за все, це можливість отримати фундаментальне вищу освіту в найстаріших вищих навчальних закладах Європи без вступних іспитів, освіта в Німеччині передбачає вибір між німецькомовними і англомовними програмами. Під час навчання студенти можуть підробляти на місцевих фірмах. Це дозволяє окупити свої витрати на навчання і працевлаштуватися після його закінчення. Німецькі дипломи високо котируються роботодавцями в Сполучених Штатах, Європі та інших країнах світу. Отримати знання в Німеччині можна безкоштовно в державних університетах. Для цього потрібно оплатити тільки невеликий внесок в межах 100–600 євро за семестр.

У Німеччині м’який клімат, низька злочинність, безпеку на дорогах. Батьки можуть не переживати за благополуччя і якість навчання дітей, так як про них дбатиме призначений персонал мовної школи або вузу. На непередбачені випадки складається медична страховка. На відміну від США і Канади, до Німеччини набагато ближче добиратися, з Києва щодня літають літаки.

мовні курси Alpadia Language Schools

Переваги навчання в Німеччині

Чому саме Німеччина для навчання за кордоном? Ця країна — економічний двигун Європи і світу. Вона займає третє місце в світі за кількістю зареєстрованих патентів. Німеччина також займає лідируюче місце в автомобілебудуванні, машинобудуванні, електроніці, медицині. Все це стало результатом якісної освітньої системи. У вузах країни проводять навчання кваліфіковані викладачі . По кількості іноземних студентів країна займає одне з перших місць.

 • Доступне навчання в Німеччині. Українську молодь німецькі вузи залучають ще й тим, що навчання безкоштовне або умовно безкоштовне. Навіть якщо навчання в вузі платне, за нього просять від 500 до 1 500 євро за семестр, а це в кілька разів нижче, ніж в США, Франції або Великобританії, що приблизно відповідає вартості навчання в самій Україні.
 • Академічна свобода. Студенти мають велику свободу дій, що не тільки не погіршує якість навчання, але навпаки, робить його більш ефективним. Зокрема, студенти можуть самостійно складати і змінювати свій план навчання. Як кажуть самі випускники, це дуже дисциплінує і розвиває особистість людини.
 • Можливість навчання англійською. Це відмінна можливість для іноземців, які погано знають німецьку, отримати якісну освіту.
 • Робота під час навчання на території Німеччини. Студенти можуть офіційно працювати до 120 днів на рік. Вартість однієї години роботи некваліфікованого працівника становить 5–10 євро. За час навчання можна отримати досвід роботи в певній сфері, що по завершенні навчання підвищить цінність випускника в якості спеціаліста.
 • Партнерство з провідними вузами світу. Німецькі університети активно співпрацюють з вузами США, Англії, Франції. Студенти можуть провести один або кілька семестрів на практиці в іншій країні. Для любителів подорожей це відмінна можливість побачити світ своїми очима.

Витрати при вступі до німецького ВНЗ

В середньому авіапереліт з Києва до Німеччини обійдеться в 200 євро. З громадян України стягується консульський збір у межах 60 євро. На харчування, проживання, придбання підручників студент витрачає в середньому 700 євро на місяць. Це немало в порівнянні з українськими мірками, але в порівнянні з загальноєвропейськими цілком нормально. Варто взяти до уваги, що студент може працевлаштуватися в Німеччині і, таким чином, покривати частину витрат на навчання. В середньому вартість мовних курсів в Німеччині обійдеться в 125 євро в тиждень. У цю суму входять лекції, практичні заняття, екскурсійні програми. Якість навчання дуже висока, тому така вартість цілком виправдана.

мовні курси Did deutsch-institut

Проживання в Німеччині під час навчання

Навчаючись на мовних курсах в Німеччині, студент повинен десь жити. Три найбільш поширених варіанти — проживання в гуртожитку при школі або в місцевій родині, а також в окремій квартирі. Кожен варіант має свої переваги.

 • Проживання в сім’ї. Відмінний варіант для тих батьків, для яких безпека дітей стоїть на першому місці. У такому разі мовна школа пропонує студенту спеціально відібрану сім’ю місцевих жителів. У цьому випадку дитина живе як у себе вдома – його годують і піклуються про всі його фізичні потреби. Перевага підселення до сім’ї полягає в тому, що студент навчиться розмовної німецької .
 • Проживання в кампусі (студентський гуртожиток). Відмінний варіант для самостійних молодих людей. Кампус має мало спільного з українськими студентськими гуртожитками. Він розташований на території школи, в кімнатах молоді люди живуть по кілька чоловік. Це дозволяє розширюватися в спілкуванні з людьми з різних країн. У Німеччині є як студентські гуртожитки, в яких хлопчики і дівчатка живуть окремо, так і ті, в яких вони проживають все разом.
 • Проживання в готелі / квартирі / апартаментах. Підходить самостійним людям з високим рівнем доходу або сім’ям. Цей варіант надає студенту повну свободу, проте в цьому випадку він повинен самостійно піклуватися про себе і чимало віддавати грошей на житло.

Робота під час навчання в Німеччині

Студенти, які приїхали до Німеччини на навчання за візою категорії С, не мають можливості працювати в країні. Якщо учень вирішить працювати в Німеччині нелегально, йому загрожує депортація. Студенти з національною візою категорії D можуть поєднувати навчання і роботу, але не більше 20 годин на тиждень. Якщо цей ліміт нелегально перевищено, на студента можуть бути накладені санкції з депортацією з країни та забороною на видачу віз в подальшому.

Вступні вимоги

Абітурієнт, який збирається безкоштовно проходити навчання в державному вузі Німеччини, повинен вільно володіти німецькою мовою. Для цього він повинен підтвердити рівень знань тестом DaF-Niveaustufe 3. Це необхідно тому, що навчання у вищих навчальних закладах проходить саме на німецькому. Окремі вузи практикують тестування DSH-Prufung. Щоб отримати атестат про повну загальну середню освіту в Німеччині, потрібно провчитися 12–13 років. Відсутній рік український студент може заповнити в українському вузі або пройшовши спеціальний курс Studienkolleg в німецькому.

При надходженні в мовну школу надається пакет документів. Він містить аплікаційну форму, ксерокопію закордонного паспорта, підтвердження оплати курсів і внеску при реєстрації. Плануючи надходження важливо врахувати час, який знадобиться на оформлення навчальної візи. Довгострокова віза оформляється до чотирьох тижнів, короткострокова — до двох. Специфіка навчання в Німеччині схожа на методики, що застосовуються в інших країнах. У перший день студентам проводять екскурсію по школі, потім молоді люди прямують в аудиторію, де проходять тест з німецької.

Види програм в вузах Німеччини

Німеччина славиться якістю технічної освіти — країна випускає відмінних інженерів, будівельників і електротехніків. Вищі навчальні заклади Німеччини відрізняються традиціями викладання і авторитетним викладацьким складом. Німецькі вузи працюють за Болонською системою перезаліку кредитів. Це дозволяє іноземцям почати навчання у себе вдома, а закінчити його вже в Німеччині за умови навчання на аналогічній спеціальності.

 • Навчання на підготовчих курсах. Абітурієнти зараховуються в Studienkolleg за підсумками мовних тестів. До володіння мовою висуваються несуворі вимоги. На навчання приймаються іноземці, які пройшли 1 курс вузу в своїй країні на денному відділенні або 2, навчаючись заочно. Пільги надаються випускникам-медалістам середніх шкіл. Навчання на підготовчих курсах триває 1 академічний рік, який складається з двох семестрів. Ті студенти, які успішно пройшли навчання і здали іспит, автоматично можуть вчитися далі в будь-якому вузі Німеччини.
 • Навчання на бакалавраті. Для цього передбачена програма навчання тривалістю три роки. По завершенні навчання студент працює над бакалаврською роботою, якість якої перевіряє спеціальна комісія. Ступінь бакалавра можуть зараховувати як державні, так і приватні установи, які мають акредитацію Міністерства освіти Німеччини. Також таку можливість мають професійні академії. Готовий бакалавр може продовжити навчання в Німеччині або університеті іншої країни за бажанням. Головне, щоб в цій країні диплом бакалавра мав офіційне визнання. На щастя, німецькі дипломи високо котируються в більшості країн світу.
 • Навчання на магістратурі. Магістратура в Німеччині розрахована на один-два роки – це залежить від конкретної спеціальності. Кожен вуз має свої умови для зарахування до магістратури. У більшості випадків абітурієнт повинен набрати високі бали на тестах по знанню мови, а також надати додаток до бакалаврського диплома, який має підтверджувати високі бали за ключовими для даного вузу напрямками.
 • Навчання MBA. Ця програма пропонується як державними, так і приватними вузами. Це відносно новий напрямок навчання в Німеччині, яке проводиться англійською мовою. Оскільки це нова програма, вона ще не заслужила особливого визнання, тому котирується нижче аналогічних програм бізнес-шкіл та економічних вузів в Сполучених Штатах або Великобританії. Регіональні та національні програми MBA розраховані на 14–18 місяців. Міжнародні програми, розроблені з партнерськими вузами, припускають 12–16 місяців навчання.
 • Навчання в рамках післядипломної освіти. У Німеччині таку послугу надають Fachhoсhschulen — вищі спеціалізовані школи. Головна умова зарахування в такі установи — наявність диплома бакалавра або магістра. Навчання триває від двох до чотирьох семестрів. Після закінчення випускнику видається професійний диплом. Його цінують багато роботодавців. Він котирується вище, ніж академічний університетський.

Які мовні курси вибрати

Молодим людям з усього світу Німеччина пропонує мовні курси на будь-який смак. Мовна школа для іноземців є в кожному великому місті. Тут можна не тільки вивчити мову, але і пройти підготовчі курси перед вступом до університету і здачі іспиту Test DAF. Подібна практика для українських студентів — це відмінна можливість безкоштовно вступити до німецького вузу.

У Німеччині є мовні курси для дітей та підлітків, студентів та ділових людей. Також можна вивчити вузькоспеціалізовану німецьку, яка стане в нагоді в певній галузі. На літніх і зимових канікулах діти можуть пройти короткий курс німецької. В процесі навчання молоді люди мають можливість подорожувати по країні. Ті, у кого немає часу, можуть пройти інтенсивні курси в маленьких групах. Це дозволяє якісно вивчити мову в гранично стислі терміни. Бізнесмени, що їдуть до Німеччини, часто вважають за краще індивідуальні заняття. Навчання на території Німеччини допомагає їм знаходити нових ділових партнерів. Для груп студентів працюють тематичні курси. Це можуть бути екологічні табори, практикуми з вивчення мистецтва, майстер-класи тощо.

Найгарячіша пора для курсів в Німеччині припадає з червня по вересень. Влітку у школярів багато часу, тому вони витрачають його з користю. Через ажіотаж вартість курсів під час літніх канікул трохи вище, ніж в інший час. Під літні канікули адаптовано більшість курсів, тому вони тривають не більше трьох місяців. Крім того, така тривалість обумовлена ​​терміном дії навчальної візи до Німеччини, яка видається на три місяці.

Літо — не єдиний час для мовних курсів з німецької мови. У Німеччині навчання проходить круглий рік. Отже, щоб вибрати курс, потрібно врахувати його тривалість, сезон і бажаний рівень мови.

мовні курси GLS Berlin Westend

Мовні курси в Німеччині: загальні відомості

Як правило, в Німеччині вивчення німецької мови проходить в групах по 8–12 чоловік. Примкнути до такої групи можна в будь-який момент. Організація побудована таким чином, що приєднатися до курсів можна раз в тиждень або місяць. Це дуже зручно, адже можна самостійно вибрати дату початку і закінчення навчання. Майже кожна мовна школа пропонує курси в залежності від рівня складності — від новачка до просунутого. Рівень вихідних знань визначають за допомогою тесту. Якщо у студента вже є сертифікат про наявність знань мови, цей тест не знадобиться. Мовні курси викладають носії мови з вищою спеціальною освітою.

Список курсів німецької мови в Німеччині

Alpadia Language Schools

Ціна, евро/тиждень

Від 155

Місто

Берлін, Фрайбург

Тип мовного курсу

Німецкиа

Інтенсивність, занять в тиждень

20-30 (на выбір)

Тривалість навчання, тижнів

1-12

Проживання і харчування

Проживання у сім’ (полупансіон) . Студентська резиденія с 18 років. Без харчування але з кухнею. Комунальна квартира(Берлін)

Можливий вік, років

Від 16

Подробиці

Акредитація в багатьох міжнародних організаціях, підготовка до міжнародних іспитів. Дуже красиві навчальні приміщення і розташування в Берліні і Фрайбурзі.

Did deutsch-institut

Ціна, евро/тиждень

Від 155

Місто

Берлін, Гамбург, Франкфурт-на-Майні, Мюнхен

Тип мовного курсу

Німецка

Інтенсивність, занять в тиждень

20-28 (на вибір)

Тривалість навчання, тижнів

1-12

Проживання і харчування

Проживання в сім’ї (сніданок або напівпансіон), студентський готель, кімната на двох. Сніданок або без харчування. Оренда приватної кімнати (з 18 років).

Можливий вік, років

Від 16

Подробиці

Одна з кращих мовних шкіл Німеччини, акредитація в багатьох міжнародних організаціях, широкий вибір міст навчання.

GLS Berlin Westend

Ціна, евро/тиждень

Від 895

Місто

Берлін

Тип мовного курсу

Німецка

Інтенсивність, занять в тиждень

20

Тривалість навчання, тижнів

2-8

Проживання і харчування

Резиденція: 2 людини в номері, приватний душ и туалет. Повний пансіон.

Можливий вік, років

14-17

Подробиці

Навчання і проживання в форматі табору, невелика кількість учнів, що має на увазі максимально індивідуальний підхід. На території поле для футболу і спортзал. Організовані екскурсії та спортивні заходи. Відвідування Потсдама.

курси німецької мови

Від чого залежить вартість навчання

 • Від конкретної мовної школи, в якій планується навчання. Вартість освіти залежить від того, де розташований навчальний заклад. Вона буде відрізнятися в залежності регіону Німеччини, міста і навіть району міста. На ціноутворення сильно впливає цінова політика установи.
 • Від програми навчання. Є курси, які складаються виключно з навчання. Інші крім навчання пропонують розваги. Наприклад, в першій половині дня студент відвідує заняття з німецької мови, а в другій він разом з усією групою йде в кіно, гуляє по місту або виїжджає на природу.
 • Від терміну навчання в Німеччині. Чим довше триває мовний курс, тим вище його ціна. Одні школи розраховують вартість по тижнях, інші по місяцях. Нерідко студентам дають знижки на освіту. Особливо часто їх дають при тривалих курсах навчання.
 • Пакет послуг. У вартість навчання входить безпосередньо освітній курс, іноді витрати на організацію дозвілля. Крім цього є ряд додаткових послуг, які надає школа за окрему плату. Це може бути послуга з надання кімнати в гуртожитку, додаткові курси, оплата транспорту тощо.

Отже, в Німеччині велика кількість мовних курсів і вузів на будь-який смак. Визначитися в них непросто. Якщо ви нічого не знаєте про Німеччину і освіті за кордоном, ви зіткнетеся з безліччю труднощів. Наприклад, потрібно правильно зібрати і оформити документи на учнівську візу. Важливо залагодити всі справи з проживанням і паперами на вступ. Німці ретельно перевіряють всі документи і не приймають документи з помилками або неправдивою інформацією. Тому з першого разу потрібно оформити все правильно.

Наступні труднощі виникають вже по приїзду. Відразу ж постане багато побутових питань з реєстрацією за місцем проживання. Щоб позбавити себе від всіх цих проблем, звертайтеся в компанію «Хелпвіза». Ми надамо вам всю інформацію по Німеччині і конкретно по місту, в якому ви будете проживати. Так ви заощадите безліч часу і сил, які, витратили б на її пошуки. У нас є багаторічний досвід і відповідні ліцензії, що дозволяють проводити роботу такого рівня.

Компанія Helpvisa надає послуги в підборі навчальних закладів в Німеччині та інших країнах. Наші фахівці індивідуально підходять до кожного клієнта — враховують специфіку, переваги, вік, цілі абітурієнта. На підставі спілкування з нашим менеджером ми висилаємо добірку шкіл і мовних програм. На нашому сайті представлено лише кілька шкіл для ознайомлення – насправді їх набагато більше.

Ми надаємо супровід на всіх етапах підготовки до отримання освіти в Німеччині. Також ми надамо всебічну підтримку в організації поїздки – забронюємо квитки, оформимо страховку, знімемо номер в готелі, оформимо документи. З усіх питань ви можете безкоштовно звертатися за телефонами: +38 (097) 630 54 72, +38 (093) 554 28 20.

 

автор Helpvisa

0/5 (0 Reviews)

Безкоштовно проконсультуємо з усіх візових питань!


Відправивши заявку Ви отримуєте безкоштовну консультацію з питань:

 • Повний перелік необхідних документів;
 • Нюанси з оформлення візи;
 • Наші вигідні пропозиції для Вас

Меню
Яндекс.Метрика