Мовні курси Великобританія

Програми для отримання освіти у Великій Британії. Мовні курси та продовження навчання | Хелпвиза

Освіта в Великобританії вважається найпрестижнішою в Європі. За знаннями сюди їдуть європейці, забезпечені африканці, азіати і амбітні українці. Успіх британських вузів в тому, що в них не просто сухо викладають матеріал і змушують зубрити правила, а дають студенту щось більше. Навчання в британському вузі — це частинка життя. Навчаючись, студент не відчуває себе обмеженим. Він спілкується з цікавими людьми і ні на хвилину не перериває процес пізнання навколишнього світу. Для українців англійський диплом ще означає поліпшення житлових умов, адже шанси на імміграцію підвищуються багаторазово. Освіта в Великобританії — це високі стандарти, багатовікові традиції та найсучасніші методики викладання.

мовні курси Oxford school of English

Переваги освіти в Великобританії

Диплом британського навчального закладу — це запорука прекрасного майбутнього. Саме тому в Англії щорічно приїжджають тисячі студентів-іноземців. Навчання в приватній школі дозволяє дитині не тільки отримати кращу освіту, але і адаптуватися в суспільстві. Молода людина отримує соціальний і культурний досвід: він вчиться спілкуватися, відстоювати свою думку, заробляти на життя, розвивати свою особистість для досягнення певного успіху. Закінчивши британську школу, студент без проблем вступить в будь-який вуз світу.

Британські дипломи про закінчення вищої освіти цінуються як в самій Британії, так і в інших країнах світу. 18% кращих університетів світу знаходяться саме в Великобританії. Документ про закінчення вузу дозволяє випускникам займати високооплачувані посади у великих міжнародних компаніях. Також студенти з таким безцінним досвідом успішно починають і розвивають власний бізнес.

Чим англійські школи краще інших іноземних?

 • Саме в Англії можна підібрати вузькоспеціалізовані мовні курси: для бізнесу, фінансів, мистецтва, юриспруденції, ІТ-сфери. Фахівці розроблять індивідуальну програму для цілей кожного студента.
 • У школах для дорослих середній вік студента становить 28–35 років, іноді 32–40 років. Така однорідність сприяє кращій якості навчання.
 • До умов проживання студентів висуваються жорсткі вимоги. Наприклад, в приймаючій сім’ї не може проживати більше чотирьох студентів одночасно. Це покращує успішність.
 • Хоча в Англії навчаються студенти з усього світу, більшість з них, все ж, європейці. Основну частку складають молоді люди з Німеччини, Швейцарії, Італії, Іспанії.
 • Кожна школа, акредитована Council, має достатню кількість адміністративного персоналу, що дозволяє домагатися практично індивідуального підходу до кожного студента.

Залучення до багатовікових традицій

У Великобританії добре ставляться до всіх нововведень, але й не забувають свою історію. Тут як і раніше править королева, але десь поруч розробляють сучасних роботів. В Англії популярна англіканська церква, але тут зародився панк-рок. В англійських містах співіснують ультрасучасні хмарочоси з історичними кварталами.

Традиції Сполученого Королівства стали законом для всього світу. Як і сотні років тому, біля Букінгемського палацу відбувається урочиста зміна варти. Спікер палати лордів все так же сидить на мішку з вовни. Гіди щороку показують туристам чорних воронів, які стали незмінним атрибутом веж лондонського Тауера.

Студент, який приїхав до Великобританії на навчання — це не просто турист, який поверхово ознайомитися з головними традиціями Туманного Альбіону. За час навчання молодий чоловік перейметься «англійським» духом. Він зможе зрозуміти тонкий англійський гумор, а також чим живуть і як мислять звичайні англійці. Все це стане в нагоді йому в майбутньому, якщо він вирішить робити кар’єру в Великобританії.

мовні курси Kaplan international English

Досягнення в галузі науки

Про успіх тієї чи іншої країни в науковій сфері можна судити за кількістю нобелівських лауреатів. Великобританія дала світові 116 нобелівських лауреатів, а це майже третина від їх загальної кількості. У 2010 році три лауреата з 11 були британцями. Серед найвідоміших значаться Резерфорд, Черчіль, Едвардс.

Кузня особистостей світового масштабу

Століттями Великобританія вирощувала еліту людського роду. Серед них — політичні лідери і громадські діячі, військові. Наприклад, Білл Клінтон і Маргарет Тетчер, Девід Кемерон вчилися в Оксфорді, Махатма Ганді навчався в Лондонському коледжі, Невілл Чемберлен в Бірмінгемському університеті, а Гораціо Нельсон в Пастонской школі.

Вигідна інвестиція

Гроші, витрачені на освіту, мають властивість окупатися. Якщо людина дійсно навчався на совість, вона швидко окупить свою освіту і буде добре заробляти в майбутньому. Більшість аналітиків сходяться на думці, що найкраще окупається саме англійська освіта. Цей факт підтверджують світові зірки, спортсмени та бізнесмени, які навчалися в Британії. Серед них Девід Бекхем, Кіра Найтлі, Шон Коннері, Деніел Редкліфф.

Близькість до інших світових центрів

Сама по собі Великобританія дуже невелика країна. Проте, на одному острові зосереджена величезна кількість історичної та культурної спадщини. Розвинена система транспорту робить знайомство з усім цим приємним і невимушеним. Від Лондона, розташованого на півдні, до Единбурга на півночі можна дістатися всього за 8 годин, не кажучи вже про решту містах, розташованих набагато ближче. Крім того, за дві години на поїзді можна доїхати від Лондона до Парижа, і за три години до Амстердама. Така близькість дозволить студенту пізнавати Європу, не відволікаючись від навчального процесу.

мовні курси London international English, Frances King

Види мовних курсів

Для дорослих

Повнолітні абітурієнти вивчають англійську з нуля або підтягують свої знання шляхом повного занурення в мовне середовище. Курси дозволяють за короткий термін досягти чудових результатів.

Різновиди курсів для дорослих

 • Загальна англійська.
 • Інтенсивна англійська.
 • Розмовна англійська.
 • Академічна англійська.
 • Англійська для бізнесу.
 • Підготовка до іспитів.

Абітурієнт самостійно контролює курс під себе: він вибирає тривалість та інтенсивність, місце проживання, розмір мовної групи. Бізнесмени отримують можливість паралельно налагодити ділові контакти і познайомитися з місцевими компаніями.

Для дітей

Молодші діти і школярі мають можливість вивчити мову на її батьківщині. Діти дуже сприйнятливі, тому вони в точності переймають специфічний англійський говір. В результаті їх розмовна англійська нічим не поступається манері спілкування самих англійців. Крім самого навчання дітям буде цікаво познайомитися з історією, культурою і природою Британських островів. Любителям книг напевно сподобається в тих місцях, де бували персонажі їх улюблених книжок. Товариські хлопці обов’язково заведуть багато знайомств.

Різновиди курсів для дітей

 • Англійська та розваги.
 • Англійська і творчість.
 • Англійська та спорт.
 • Професійні курси.
 • Академічна англійська.
 • Підготовка до іспитів.

мовні курси Royal Russell school

В якому місті вчитися

У кожному місті Великобританії сформувалися свої традиції. Тим, хто шукає ділові зв’язки і надає перевагу руху, сподобається Лондон. Любителям тихої глибинки підійде Борнмут. За академічною освітою краще їхати в Оксфорд і Кембридж.

Лондон

Українці найчастіше воліють мовні курси саме в Лондоні. Це місто є економічною і культурною столицею Європи. У ньому зосереджена величезна кількість шкіл і курсів на будь-який смак як для дорослих, так і для дітей. Динамічно розвиваючийся мегаполіс підійде молодим і амбітним студентам. Тут можна знайти звичайні групові курси, індивідуальні заняття з учителем, інтенсивні програми. Навчаючись в Лондоні, ви отримаєте чудову практику комунікації не тільки з англійцями, але і з іноземцями з усього світу.

Оксфорд

Оксфорд — це старовинне місто, столиця графства Оксфордшир. Тут знаходиться найвідоміший у світі навчальний заклад — Оксфордський університет. Мовні курси оксфордської школи допоможуть підготувати абітурієнта до найскладніших вступних іспитів у Великобританії або іншій країні.

Борнмут

Борнмут — місто біля узбережжя. Тут знаходяться прекрасні піщані пляжі і престижний Борнмутський університет. У ньому навчаються студенти з різних куточків світу. Вчитися в цьому місті влітку особливо цікаво, так як тут проходять барвисті фестивалі прямо на вулицях. На відміну від Лондона, в решту часу тут не так шумно, тому можна повністю зосередитися на навчанні.

Кембридж

Стародавнє містечко Кембридж знаходиться в 50 милях на північ від Лондона. Місто отримало популярність завдяки місцевому університету. Згідно з журналом «Форбс» за 2010 рік, Кембридж потрапив в топ найкрасивіших міст світу. Крім університету, в Кембриджі знаходиться багато найавторитетніших мовних шкіл і курсів.

Брайтон

Брайтон — портове містечко на півдні Великобританії. Тут дуже комфортно вивчати англійську. У вільний від навчання час тут можна відпочивати на узбережжі або знайомитися з численними історичними пам’ятками. У центрі містечка розташовані дискотеки, бари, парки розваг і торгові центри. Це оптимальне місце для молоді ще й тому, що вартість життя тут дешевше, ніж в Лондоні. У Брайтоні особливою популярністю користуються курси на літніх канікулах.

Програми навчання в Великобританії

Система освіти у Великобританії являє собою сукупність декількох ступенів: дошкільного (до 5 років), початкового (5-13 років), середнього (13-16 / 18 років), післяшкільного або відповідного напряму підготовки (від 16 років) і вищу освіту (від 18 років ).

Середня освіта

В Англії середньою освітою вважаються школи-пансіони, багато з яких приватні. Серед них є установи з віковими традиціями, комплексною академічною підготовкою. У деяких закладах крім навчання багато уваги приділяється розвитку спорту і творчих здібностей учнів. Іноземні абітурієнти можуть вступити відразу в середні класи за програмою GCSE. Також вони можуть вибрати на вибір одну програму підготовки до вузу, які є завершальним етапом середньої освіти в Великобританії – A-Level або International Baccalaureate (IB).

Вища освіта

Є цілий ряд британських університетів, які займають лідируючі позиції у всіляких світових рейтингах. Мовні курси в них спрямовані на навчання теорії і практику. По завершенні навчання студент володіє всіма актуальними знаннями, які допоможуть йому знайти себе на ринку праці. Для вступу на бакалаврат окремі університети вимагають проходження спеціальних підготовчих програм.

мовні курси King's College

Вступні вимоги

Британська освіта, так само як і українська, ділиться на платну і безкоштовну. Вступати в державні безкоштовні установи можуть громадяни Великобританії у віці 5–18 років. Також це право мають іноземці, батьки яких мають посвідку на проживання в цій країні.

Приватні платні школи вважаються більш престижними. Багато з них були засновані сотні років назад. Вони досить незалежні від держави, тому можуть встановлювати свої вимоги для учнів. У приватних установах навчається 615 000 дітей, а це 7% від загального числа британських учнів у віці 3–18 років. Для порівняння — в Німеччині в приватних школах навчається в три рази більше учнів. При цьому 15% учнів приватних платних шкіл – це іноземці. Приватні пансіони мають навіть власні землі, іноді до 100 гектарів. На цій території розташовані навчальні корпуси, господарські будівлі та інші споруди.

Головна вимога для вступу до англійське вищий навчальний заклад — це сертифікат про отримання загальної середньої освіти в 15–16 років. Для його видачі здають іспити GCSE. Програма GCSE включає широкий вибір природних і гуманітарних предметів, різних видів спорту і мистецтва. Це дає можливість школярам виявити свої реальні таланти. Сертифікат GCSE обов’язковий для громадян Великобританії. Для вступу до вузу його недостатньо. Крім нього на руках треба мати сертифікат IB (бакалаврат міжнародного зразка) або A-level. Його школярі можуть отримати, здавши іспит в 17–18 років.

Багато хто запитує — «Чи є відповідність між етапами української та британської освітніх систем?». Відповідь на це питання неоднозначна. Формально британський сертифікат GCSE — це атестат про неповну середню освіту в Україні (дев’ять класів середньої школи). Сертифікат A-level відповідає українському атестату про повну загальну середню освіту (одинадцять класів). Насправді, коли українських абітурієнтів приймають на навчання в Великобританії, перш за все враховують їх вік, успішність, а також якість володіння англійською.

Жорсткі вимоги до вступу і сама програма не проходять даром. 92,2% учнів приватних британських шкіл зараховуються до університетів. Серед прекрасної половини людства цей показник становить 95%. Приблизно 50% студентів Оксфорда і Кембриджа вчилися в приватних школах-пансіонах. Як видно, навчання в приватних школах практично є запорукою успішності подальшого навчання і кар’єри.

Державні і приватні школи навчаються за однією програмою, у них одні й ті ж екзаменаційні вимоги. За відповідність цим нормам строго стежать компетентні державні органи. Все ж, різниця між ними є. Так, приватники менше обмежені в грошах. Це дозволяє їм наймати більше кваліфікованих викладачів, робити програму різноманітнішою, вводити додаткові курси — музику, танці, театральну майстерність, психологію і багато іншого.

У багатьох школах обов’язковими є латинь, дизайн, живопис, ораторська майстерність, мистецтвознавчі дисципліни. Приватні пансіони більше уваги приділяють учневі як особистості. Їх завдання — не просто навчити людину, а виростити в ньому закладені природою таланти, виховати в ньому найкраще.

Все це позитивним чином впливає на успішність учнів. Тож не дивно, що переважна більшість учнів платних шкіл успішно проходять іспити і вступають до місцевих вузів. В цей же час відсоток з державних шкіл становить всього 60%.

Список мовних курсів в Англії

Oxford School of English

Ціна, фунтів/тиждень

Від 130

Місто

Оксфорд

Тип мовного курсу

Англійська

Інтенсивність, занять на тиждень

15-30

Тривалість навчання, тижнів

1-24

Проживання, харчування

Проживання в сім’ї (напівпансіон), студентська резиденція з 18 років, без харчування, доступ до кухні, готель.

Можливий вік, років

Від 16

Подробиці

Якісне британське викладання, блискучий викладацький склад. У дні відкритих дверей – можливість відвідування одного з кращих в світі університетів. Підготовка до IELTS / ISOL, організована соціальна і культурна програма.

Kaplan International English

Ціна, фунтів/тиждень

від 230

Місто

Лондон

Тип мовного курсу

Англійська

Інтенсивність, занять на тиждень

20-28

Тривалість навчання, тижнів

2-24

Проживання, харчування

Проживання в сім’ї (напівпансіон), студентська резиденція з 18 років, без харчування, доступ до кухні, готель.

Можливий вік, років

від 16

Подробиці

Мережа міжнародних шкіл з унікальною системою навчання, сертифікація авторитетних лінгвістичних організацій.

London International English, Frances King

Ціна, фунтів/тиждень

від 330

Місто

Лондон

Тип мовного курсу

Англійська

Інтенсивність, занять на тиждень

20

Тривалість навчання, тижнів

1-11

Проживання, харчування

Проживання в сім’ї, студентська резиденція. Харчування за запитом.

Можливий вік, років

8-17

Подробиці

Центральне розташування корпусів в Лондоні, сучасні класи і високий рівень викладання.

Royal Russel School

Ціна, фунтів/тиждень

від 765

Місто

Лондон

Тип мовного курсу

Англійська

Інтенсивність, занять на тиждень

20-28

Тривалість навчання, тижнів

1-5

Проживання, харчування

Резиденція. Повний пансіон.

Можливий вік, років

10-17

Подробиці

Школа з великою інфраструктурою, басейн, тенісні корти, театр, спортзал, розташована в самому центрі Лондона. Знаходиться під особистим патронатом Королеви. Насичена програма розваг і спорту, життя в форматі літнього табору.

King’sCollege

Ціна, фунтів/тиждень

від 1 400

Місто

Лондон

Тип мовного курсу

Англійська

Інтенсивність, занять на тиждень

25

Тривалість навчання, тижнів

2-4

Проживання, харчування

Резиденція. Повний пансіон.

Можливий вік, років

13-16

Подробиці

Входить в топ 20 університетів світу, один з найпрестижніших навчальних закладів, топове місце розташування, хороша інфраструктура: фітнес-центр, бібліотека, ультрасучасні навчальні класи. Маленькі групи.

Bell English

Ціна, фунтів/тиждень

від 345

Місто

Лондон

Тип мовного курсу

Англійська

Інтенсивність, занять на тиждень

від 20

Тривалість навчання, тижнів

від 2

Проживання, харчування

Проживання в сім’ї, студентська резиденція.

Можливий вік, років

7-17

Подробиці

Дуже багато мовних програм, розподіл за віком і рівнем знань. Різноманітні спортивні та культурні заходи.

На нашому сайті представлено лише кілька типових пропозицій. Насправді в Великобританії набагато більше мовних шкіл для іноземців.

мовні курси Bell English

Як вибрати британську мовну школу

Перше поверхове враження про англійські мовні школи — всі вони пропонують одне і те ж. У всіх однакові курси, предмети, екскурсії, спортивні заняття. На перший погляд різниця тільки в різних комбінаціях пакета послуг. В цьому і полягає складність пошуку.

Що врахувати

 • Роздільна школа для хлопчиків і дівчаток або змішана. Думка батьків абітурієнтів в цьому питанні відрізняється. Одні вважають, що протилежна стать відволікає від навчання. Інші вважають, що школа повинна максимально нагадувати реальне життя.
 • Кількість учнів в школі і житлові умови. За кількістю учнів можна уявити, яке коло спілкування буде у студента і на що буде дано акцент – на навчання або комунікацію з іншими учнями.
 • Кількість іноземних студентів. У консервативних закладах цей показник не перевищує 2%, а в міжнародних коледжах досягає 100%.
 • Вік вступу. Приватні курси беруть на навчання дітей з 7-річного віку, проте бувають і винятки.
 • Бюджет. Перед надходженням батьки повинні визначити, скільки вони готові витратити на навчання свого чада. Тут теж працює принцип, коли найдорожче не означає найкраще.

На підставі цих критеріїв складається перелік шкіл. Далі бажано з’ясувати наскільки зібрані дані відповідають реальності. Для цього можна відвідати офіційні сайти шкіл, написати листи їх представникам, подивитися відеоогляди установ. Все це допоможе скласти більш повну картину про те, де буде вчитися майбутній студент. Деякі батьки, перш, ніж відправити за кордон дитину, вирішують перевірити обстановку особисто. Наприклад, потрапити в мовну школу можна під час дня відкритих дверей.

Вартість мовних курсів

Підсумкова вартість курсів залежить від конкретної школи, програми і тривалості навчання. Точно прорахувати вартість навчання в Великобританії вам можуть фахівці компанії Helpvisa. Залиште заявку на сайті, щоб зв’язатися з нами.

Що входить у вартість курсу

У базовий пакет входять наступні послуги:

 • Заняття за навчальною програмою.
 • Проживання.
 • Харчування
 • Матеріальна база для навчання.
 • Екскурсії.
 • Розваги.
 • Страховий медичний поліс.

У кожної мовної школи свої умови і розцінки, тому це лише орієнтовний список. Крім того, деякі навчальні заклади в вартість навчання включають проїзний на транспорт і трансфер з аеропорту.

Що таке школа-пансіон?

Школа-пансіон або Boarding School — це комерційна школа, в якій учні живуть разом з викладачами. Термін Boarding означає «надавати їжу та житло». Перші прототипи шкіл-пансіонів з’явилися в Великобританії ще в Середні століття. Вони створювалися за зразком Оксфордського і Кембриджського університетів. Аж до XIX століття уроки в них викладали священики. З часів Середньовіччя в заможних сім’ях пріоритет віддавався домашньому навчанню. Однак після XVI століття стало модним навчатися саме в колективі. Поступово ця практика поширилася серед усіх верств населення.

У школах-пансіонах студенти живуть в комфортних кімнатах, в яких є все необхідне для життя. У кожній школі своя норма по кількості проживаючих в одному приміщенні. Незалежно від цього кожна дитина має особисту зону: ліжко, шафка на замку, стіл. Якщо будинки розташовані неподалік, британські учні можуть жити разом зі своїми батьками.

У класичній школі-пансіоні навчальний рік поділений на три триместри, кожен з яких складається з 12 тижнів. Розділяють триместри тривалі канікули: різдвяні та великодні тривають по два тижні, літні — два місяці. Під час канікул студенти роз’їжджаються по домівках. Екватор кожного триместру — це також невеликі канікули, що складаються з декількох днів. Під час канікул за іноземних учнів відповідають призначені опікуни.

Заміська школа-пансіон — це абсолютно безпечне місце для дітей. Молоді люди навчаються далеко від великих галасливих міст. Студенти живуть невеликими дружними громадами, в яких панує повага і взаємовиручка. Школи-пансіони в межах великих міст намагаються не відставати від заміських в плані безпеки. За здоров’ям і безпекою учнів у Великобританії стежить Social Care Inspection, яка перевіряє всі державні установи на відповідність 53 нормам.

Школи-пансіони і релігія

Спочатку школи-пансіони створювалися при монастирях. Цей факт і зараз знаходить відображення в місії та бачення окремих британських шкіл. Деякі установи ставлять духовне навчання на перше місце. Крім того, на території майже кожної школи в Великобританії можна зустріти якщо не окрему церкву, то вже точно каплицю.

Незважаючи на історичні передумови, на території сучасної Англії чимало світських шкіл, які абсолютно ніяк не пов’язані з жодною релігією. У загальну програму в таких установах входить розвиток духовності та гуманізму. Віруючі люди завжди можуть знайти в Великобританії школу з певною релігійною спрямованістю. Як правило, такі школи приймають і дітей без будь-яких релігійних переконань, але при цьому останні зобов’язуються дотримуватися традиції школи.

У світських школах абсолютно нормально ставляться до дітей, які зараховують себе до певної релігії. Вважається, що така лояльність корисна всім — діти краще пізнають навколишній світ. Толерантність — відмінна риса не тільки шкіл, але і Великобританії як країни в цілому.

Поширені помилки про британські школи

Життя в англійських школах-пансіонах досить закрите. Це і породило безліч міфів про них. При згадці такого навчального закладу людина ще радянського гарту уявляє собі інтернат для безпритульних дітей або вульгарний голлівудський фільм для молоді. Де правда, а де вигадка звичайній людині зараз важко зрозуміти. Наводимо поширені помилки і пояснюємо, як справи йдуть насправді.

 • Щоб вчитися в Англії, потрібно бути аристократом або, принаймні, надзвичайно багатим. За останні 30 років британські школи-пансіони стали істотно дружнім для студентів. Кожна школа має свій ліміт по іноземних абітурієнтів. Як правило, він становить 10–20%. В останні роки намітилася тенденція підвищення лояльності вступних вимог. Вони вже не настільки консервативні і враховують сучасні зміни в освітній системі. В англійських школах найбільше представлені діти середнього класу, а за спеціальними програмами можуть навчатися обдаровані діти з бідних сімей.
 • У британських школах діти позбавлені дитинства. На думку обивателів, в Англії важко вчитися, діти взагалі не веселяться і не розважаються. Якась доля правди в цьому є: в Великобританії історично склалася ситуація, коли навчальні заклади працюють на результат, віддаючи навчанні найвищий пріоритет. Проте діти це не відчувають. Навпаки, в порівнянні з українськими вузами, в Англії освіту побудовано таким чином, що дітям хочеться вчитися, у них є мотивація. Прагнення завжди і в усьому бути першим закладено у англійців в генах. Звідси бачимо, що вихідці з Туманного Альбіону перші в мистецтві, спорті та музиці.
 • В Англії не люблять іммігрантів. Якщо в Україні на іноземцях вузи заробляють гроші, то у Великобританії їх залучають з іншої причини. Спілкуючись з людьми з усього світу, самі англійці розширюють свій кругозір, вчаться комунікувати з людьми незалежно від кольору їх шкіри, віросповідання, соціального статусу, стилю одягу. Таке спілкування дозволяє заводити друзів і корисні ділові контакти по всьому світу. Звідси висновок — міф повністю не відповідає дійсності.
 • В англійській школі дитина відірвана від сім’ї. По факту це так, але в дійсності — ні. Сучасні засоби зв’язку дозволяють підтримувати спілкування щодня. Це швидше, психологічна проблема. Проживаючи разом з батьками, діти часто відчувають себе більш самотніми і непотрібними. Але коли батьки і діти перебувають на відстані, вони починають частіше цікавитися один одним. Дитина буде відчувати себе дійсно потрібним, якщо батьки будуть періодично дзвонити йому по «Скайпу» або «Вайберу».

Ознайомчі поїздки в мовні школи

Якщо у батьків є можливість особисто побувати в Англії перед вступом дитини в одну з мовних шкіл — це прекрасно. Така поїздка допоможе їм сформувати особисті враження від візиту в конкретну школу від спілкування з директором і студентами. Мабуть, це найкращий метод, щоб зрозуміти, де дитині буде краще вчитися.

Бажано вибрати 3–4 школи з наданого нами списку та відвідати їх особисто з дитиною. Така поїздка може зайняти не більше тижня. Її можна поєднати з коротким курсом англійської, екскурсією або діловою зустріччю. Це допоможе зробити остаточний вибір. Також такий крок підтримає дитину психологічно, адже вона буде впевнена, що ситуація під контролем батьків.

Повідомте керівництву школи відомості про здоров’я дитини, про серйозні захворювання, які були у нього в минулому, які зроблені щеплення, на що у нього алергія. Бажано зробити це як в усному, так і в письмовому вигляді. Не зайвим буде дізнатися, скільки директор займатиме своє «крісло». Як правило, період служби в Англії не перевищує десяти років. Краще, щоб період навчання дитини не потрапив на «зміну влади». Не полінуйтеся відразу ж по приїзду знайти опікуна. Як його може виступати опікунська організація, друг або знайомий. Важливо, щоб людина мала громадянство Великобританії. Деякі школи пропонують батькам і свої варіанти опікунів.

навчання в великобританії

Поширені запитання

 • Як мені підтримувати зв’язок з дитиною? У кожній школі-пансіоні є телефон, по якому можна подзвонити додому. Крім того, з близькими можна зв’язатися по електронній пошті, «Скайпу» або за допомогою будь-якого месенджеру.
 • Що робити, якщо дитина сильно сумує за домівкою? В авторитетних пансіонах є штатний психолог. Його завдання – надавати студентам психологічну допомогу. Він проробляє велику роботу з дітьми, в результаті вони затишно почуваються навіть далеко від батьків.
 • Чи можна безпосередньо спілкуватися з персоналом мовної школи? Батьки мають таку можливість, до того ж вони можуть дзвонити співробітникам в будь-який час. Проте, перед дзвінком краще зайвий раз подумати про серйозність питання, яке планується з’ясувати. Це допоможе уникнути непорозумінь.
 • Моя дитина вступила. Коли їй вилітати до Великобританії? Краще зробити це завчасно. При цьому важливо врахувати шкільний календар. Поселення дітей проходить за день-два до початку навчання. В запасі також бажано мати кілька днів, щоб з’ясувати всі важливі питання.
 • Як йдуть справи з пранням і прасуванням речей? За ці питання при кожній школі-пансіоні відповідає спеціальна господиня. Щотижня учні складають брудну білизну в особисті осередки. Там же вони забирають вже випрані і випрасувані речі.
 • Скільки давати дитині грошей на особисті витрати? Дітям необов’язково давати багато грошей. Важливо розуміти, що в пансіоні піклуються про всіх фізичних потребах дітей.
 • Де купити шкільну форму? Кожна англійська школа має власного постачальника одягу. Крім того, деякі заклади мають на своїй території спеціалізовані магазини. Там же можна купити спортивну форму, причому декількох видів для різних видів спорту.
 • Чи є в англійських школах лікарі? Згідно із законом кожна школа має власний медичний кабінет і медсестру, а в окремих випадках навіть лікаря. Якщо школа невелика, її може обслуговувати найближча лікарня чи поліклініка.
 • Яке релігійне виховання в англійських школах? У багатьох британських школах багато уваги приділяється релігійному вихованню дітей. На релігійних принципах будується духовне, особистісне і соціальне виховання учнів. В окремих закладах обов’язкова присутність на церковних службах. За бажанням учень може записатися в хор, брати участь в семінарах і духовних заходах.
 • У моєї дитини проблеми. Що робити? Більшість труднощів вирішуються на місці. Батьки повинні спонукати дітей самостійно вирішувати свої проблеми і не втручатися за першим приводом. Адміністрація школи надає батькам контакти відповідальних осіб, від яких можна дізнатися про поведінку, успішності і здоров’я дитини.

Як після британської школи вступити до університету?

Навчання в англійській школі відкриває можливості щодо подальшого навчання в місцевих університетах. Відмінною підготовкою до вступу до вузу є старші класи школи, або так звані Sixth Form. Навчання в останніх займає два роки. Протягом їх учень готується до здачі випускних іспитів A-level. По суті, це аналог незалежного тестування в Україні. У Британії діє стандартне правило – чим більш престижний вуз, тим вищий прохідний бал для вступу.

При багатьох школах діють Центри розвитку кар’єри. У них молодь проходить тести, завдання яких — допомогти визначитися з майбутньою професією. Також тут їм допомагають в складанні заявки до UCAS — національну службу прийому в університети і коледжі. Тут проконсультують з питань оплати навчання у вузі, дадуть рекомендації про те, як проходитиме вступна співбесіда, допоможуть скласти резюме, навчать правильно писати твір.

Навчатися за програмою A-level можна в школах-пансіонах, але не тільки в них. Таку можливість надають і деякі коледжі. Останні приймають учнів тільки з 16 років. Фактично це «місток» між школою і вузом. Тут практикують давати більше свободи учням. До них застосовують менше контролю і виховних заходів. Деякі такі коледжі мають статус міжнародних, тобто навчаються в них саме іноземні студенти.

Короткий словник термінів

 • Level — британський шкільний курс для 16- і 17-річних, розрахований на 2 роки. За його підсумками видається сертифікат про повну загальну середню освіту. В його рамках вивчають мінімум 3 предмета. Результати складання цього іспиту беруться до уваги при прийомі до університету.
 • Boarding School — школа-пансіон чи інший навчальний заклад, в якому діти можуть одночасно жити і вчитися.
 • Co-Educational School — школа, в якій разом вчаться хлопчики і дівчатка.
 • Common entrance (11+, 13+) — іспити, за результатами яких дітей переводять з молодшою ​​в старшу школу. Проходять в 11 і 13 років, відповідно. Вони мають велике значення при вступі в окремі престижні школи, які приймають дітей виключно з цього віку.
 • EFL (English as a Foreign Language) і ESOL (English for Speakers of Other Languages) — вивчення англійської як іноземної мови.
 • Exeat — так званий продовжений уїк-енд. Він включає в себе, крім суботи та неділі, ще п’ятницю (понеділок). У цей час учні можуть залишити стіни школи, наприклад, для дружньої зустрічі.
 • Foundation Course — спеціальна програма для іноземців з підготовки до вступу на 1 курс вузу. Його тривалість – один академічний рік.
 • Gap Year — рік після закінчення школи і перед вступом до вузу. Випускники використовують його, щоб відпочити перед черговим етапом навчання, ретельно вибрати професію або присвятити свій час чомусь корисному.
 • GCSE (General Certificate of Secondary Education) — шкільний курс тривалістю два роки для учнів 14–15 років. На ньому закінчується програма середньої освіти, яка є обов’язковою для всіх британців.
 • IB (International Baccalaureate Diploma Programme) — шкільний курс тривалістю два роки для учнів 16-17 років. Він являє собою альтернативу A-level. За цей час учні вивчають шість предметів, працюють над курсовою і займаються іншою корисною діяльністю. По завершенню цього курсу учні отримують сертифікат про повну загальну середню освіту загальноєвропейського зразка.
 • IELTS (International English Language Testing System) — міжнародний тест на знання англійської мови. Його підсумки вважаються дійсними два роки. Вони грають дуже важливу роль при прийомі до британських ВНЗ.

Фахівці Helpvisa безкоштовно проконсультують вас по всіх виниклих питань. Ми індивідуально підберемо мовні курси на підставі вашого віку, бюджету та особистих уподобань. Після особистої бесіди наш менеджер підбере кілька навчальних закладів, які підійдуть саме вам. Ми надішлемо добірку мовних курсів на електронну адресу, після чого ви можете зробити самостійний вибір.

Ми допомагаємо клієнтам на кожному етапі надходження: надаємо візову підтримку, оформляємо страховку, бронюємо квитки, дбаємо про житло. Ви можете бути повністю спокійні, що ваша дитина без проблем вступить в кращий британський вуз. Щоб з’ясувати деталі процесу, телефонуйте за телефонами: +38 (097) 630 54 72, +38 (093) 554 28 20.

 

автор Helpvisa

0/5 (0 Reviews)

Безкоштовно проконсультуємо з усіх візових питань!


Відправивши заявку Ви отримуєте безкоштовну консультацію з питань:

 • Повний перелік необхідних документів;
 • Нюанси з оформлення візи;
 • Наші вигідні пропозиції для Вас

Меню
Яндекс.Метрика