Полезная информация про визы и новости

Топ 5 причин відмови у візі. Яких помилок не варто здійснювати!


Топ 5 причин відмови у візі. Яких помилок не варто здійснювати! | Хелпвиза

У багатьох українців з’являється необхідність або бажання відвідати США, Канаду, Великобританію та інші серйозні країни. У одних для цього безліч можливостей, а у декого в процесі оформлення візи виникають труднощі. Якщо людині є що приховувати від працівників консульства або він просто невпевнено себе почуває, він починає робити помилки — брехати, перекручувати істинні мотиви поїздки, надавати неправдиві факти. На практиці візові офіцери швидко розпізнають неправду і дають заявнику відмову. Ми склали рейтинг найбільш поширених помилок при отриманні візи в США і інші країни.

відмова у візі

Чим загрожує відмова

Після негативного рішення консульства отримати візу складніше. Процедура по наростаючій ускладнюється з кожною новою відмовою. Посольства деяких країн навіть не хочуть розглядати закордонні паспорти, в яких стоїть штамп відмови. Якщо заявнику дадуть другу відмову підряд, деякі країни можуть закрити для нього кордон просто “про всяк випадок”. Виходить замкнуте коло, з якого непідготовленій людині складно вибратися.

Найпоширеніші причини відмови у візі

1. Подача помилкових відомостей.

Це саме грубе порушення, яке обов’язково карається відмовою. Іноді за подачу завідомо неправдивої інформації дорога в цільову країну може бути закрита на кілька років або навіть на все життя. На співбесіді варто лаконічно, чітко і щиро відповідати на всі питання — так працівник візового центру переконається, що у вас правдиві мотиви.

Зокрема, у вас можуть запитати про наявність судимості. В цьому випадку не потрібно брехати. Якщо вона є, варто повідомити причину, дату події і чим все закінчилося. Дрібні події не стануть приводом для відмови навіть для американської візи, якщо вони залишилися в минулому як непорозуміння. Якщо ви станете брехати і ухилятися від відповіді, працівник консульства запідозрить недобре і виведе вас на чисту воду. Крім того, іноді візовий центр може навести довідки самостійно, і тоді питання на співбесіді матиме чисто технічний характер.

Не варто думати, що головне говорити правду в основних питаннях, а в незначних можна прикрасити факти. Так, якщо ви повідомите, що купили котедж, а насправді ви отримали його від своєї бабусі у спадок, вас можуть попросити надати в якості підтвердження документи. Це поставить вас в незручну ситуацію.

Принципово важливо говорити правду про наявність родичів в тій країні, в яку ви плануєте їхати, так як наявність близьких родичів можна відстежити. Навіть якщо Вам здається що подібна інформація буде грати проти вас, кажіть правду — рано чи пізно факти все одно спливуть.

чим загрожує відмова у візі

Бувають випадки, коли родичі за кордоном позитивно впливають на рішення про видачу візи. Розглянемо приклад. Вашій дитині 23 роки, вона живе в Америці і отримала громадянство. Ви плануєте відвідати її. Згідно із законом дитина може подати прохання про возз’єднання сім’ї, і ви без проблем отримаєте грін-карту. Але вона не потрібна, так як ви збираєтеся просто провідати дитину. У цьому випадку аргумент звучить більш ніж переконливо.

Ще один випадок. Українка Марина тривалий час пропрацювала в Сполучених Штатах і отримала грін-карту як видатний вчений. Її батько Володимир все життя прожив в Україні. На жаль, у Марини померла мама. У зв’язку з цим Володимир подав заявку на отримання візи, щоб разом з дочкою пережити горе. Йому відмовили в візі, пославшись на те, що у чоловіка відсутня дороге майно на батьківщині, ні родичів, і він віддасть перевагу залишитися разом зі своєю дочкою в Америці після закінчення терміну дії візи.

Фахівці порекомендували Володимиру подати прохання на візу повторно. На цей раз вони порадили акцентувати увагу на те, що чоловік прожив все життя в Україні — він звик до рідного дому, місцевим менталітетом і в похилому віці зміна обстановки була б для нього болісною. Крім того, Марина може подати петицію на возз’єднання, але це не потрібно, оскільки її батько не хоче емігрувати, а просто побачитися зі своєю дочкою. З другої спроби аргументи прозвучали переконливо, і Михайлу нарешті видали візу.

Висновок: в перекручуванні фактів щодо родичів в США немає сенсу. В одних випадках вони зіграють на руку, в інших навпаки. Краще зосередитися на аналізі самої ситуації, зробивши акцент на переконливих аргументах.

Ще одна популярна практика — спотворення істинних мотивів поїздки. Цей трюк люблять новачки. Якщо ви хочете порибалити на Алясці — здорово. Чи плануєте відвідати родичів в Канаді — відмінно. Задумали налагодити ділові відносини в Китаї — без проблем. Але ви повинні чітко і ясно назвати мету поїздки і локації, які плануєте відвідати. Якщо ви почнете ухилятися від цього питання, консул засумнівається в істинності мотивів вашої поїздки.

2. Підробка документів.

Категорично забороняється спотворювати факти про місце роботи і рівні доходів. Ці відомості найчастіше перевіряються консульством. При візових центрах деяких країн працюють відділи по боротьбі з шахрайством. Ось один показовий випадок. Один заявник відправив в консульство лист з місця працевлаштування. Працівники консульства навели довідки — вони спробували знайти організацію за допомогою «Гугл», зайшли на їх сайт і побачили зовсім інші телефони і контакти, що відрізняються від того, що зазначено в довідці. Підсумок — відмова. Також ніколи і ні за яких обставин не підробляють відомості про стан банківських рахунків, участь в асоціаціях та дипломах. Все той же відділ по боротьбі з шахрайством легко перевірить всі дані.

Багато роблять ще одну популярну помилку — при подачі документів надають бронь готелю, в якому збираються проживати під час поїздки, але потім скасовують її, щоб жити у своїх родичів. Деякі не повідомляють про їхню наявність на співбесіді. В останньому випадку одночасно відбувається дві помилки. Співробітник консульства може продзвонити готелі і навести довідки про заброньовані вами номерах. Знімати бронь допустимо тільки в тому випадку, якщо ви вирішили поміняти готель. Але в цьому випадку потрібно показати підтвердження броні нового номера, а також пояснити причини зміни готелі. В цьому випадку можна сказати, що новий варіант знаходиться ближче до того місця, яке ви запланували відвідати. При будь-яких змінах відразу ж звертайтеся до візового центру з проханням про оновлення інформації.

труднощі в оформленні візи

3. Проблеми з законом.

Держава, пускає до себе іноземця, і очікує, що він буде законослухняним і адекватним. Багато країн не ризикують, а відразу забороняють в’їзд сумнівним особам. Досить один раз грубо порушити закон іншої держави, і в усі наступні роки ви зможете їздити тільки по безвізовим напрямах. Існує практика, коли порушників вносять в єдину міжнародну базу. Доступ до неї мають європейські та інші розвинені країни.

Заявники ретельно перевіряються на адміністративні порушення. Якщо ви порушили закон в одній країні, вам, ймовірно, відмовлять у візі в іншу. Адміністративним порушенням може бути навіть проживання не в місці, яке було позначено при подачі документів. Таким чином, іноземці мотивуються поводитися дотрімуючись закону в будь-якій країні, в яку б не поїхали.

4. Занадто слабкі зв’язки з батьківщиною.

Перш ніж видати візу, консул переконується, що у вас досить вагомі причини повернутися в Україну. Серйозний привід повернутися з поїздки — престижна, високооплачувана робота, наявність нерухомості, автомобілів, інших цінностей. Додатково можна показати наявність серйозної суми на депозиті або банківському рахунку. Важливо пред’явити документ з печатками, що ці гроші зберігаються давно, а не були зараховані за 5 хвилин до походу в консульство. Логіка у консулів проста — людина, якій є що втрачати на батьківщині, навряд чи залишиться в якості нелегала у них в країні.

Фахівці також радять вказувати родичів, які залишаються в Україні. Гарна підстава повернутися додому — дружина і діти, яких ви залишаєте в Україні. Як правило, такий аргумент спрацьовує завжди. Втім, є і зворотна сторона медалі. Консул може порахувати, що раз у вас на батьківщині залишилася велика сім’я, ви, швидше за все, спробуєте працевлаштуватися за кордоном, щоб забезпечити рідних фінансово. В цьому випадку краще правдиво пояснити чому ви їдете в цю країну самостійно. Це може бути важлива конференція, пов’язана з роботою, або зустріч. Якщо ви оформляєте візу до Великобританії, згадайте домашніх тварин, які залишаються на батьківщині — кішок, собак, британці трепетно ставляться до цього питання.

Низька соціальна благонадійність — причина відмови в робочій візі для студентів, які їдуть після програми Work and Travel. За логікою, якщо молодий і активний студент їде за кордон, він легко знайде цікаву пропозицію від роботодавців і напевно захоче там залишитися. Студенти останніх курсів також в зоні ризику, оскільки у них скоро пропаде вагомий фактор, який стримує їх на батьківщині. Студентам, котрі побували в США за програмою обміну або Work and Travel не пояснюють причини відмови в отриманні візи, хоча логіка зрозуміла — такі особи завели контакти і легко можуть залишитися в країні нелегально.

5. Відсутність історії поїздок.

Логіка візових офіцерів така, що раз ви подаєте документи на візу на підставі планованих великих інвестицій або видатних досягнень, у вас повинна бути історія відвідування різних країн світу. Візова історія потрібна навіть у разі туристичної поїздки. Наприклад, щоб Сполучені Штати видали туристичну візу, необхідно мати візи кількох інших країн. У всіх консульствах найбільше цінуються візи країн Західної Європи, Канади, Австралії, Нової Зеландії, далекої і дорогої Латинської Америки і Азії. Майже не беруться до уваги популярні курортні країни на кшталт Туреччини, Болгарії, Єгипту. Підсумок — краще мати одну британську візу, ніж 5 болгарських.

отримання візи

Інші популярні помилки

Зухвала поведінка на співбесіді. Збираючись на бесіду з представником консульства, уявіть, що ви плануєте працевлаштуватися у великій компанії. Напевно ви будете вести себе стримано і скромно. Ви будете доброзичливими, чітко і лаконічно відповідати на всі питання, не приховуючи фактів. Також не буде недоречних жартів. Подібно йдуть справи і з співбесідою на отримання візи. Будь-яке неправильно сказане слово може стати причиною відмови. Краще не нахабніти і вести себе серйозно.

Прислів’я «зустрічають по одягу, а проводжають по розуму» явно не про консульства. Хоча офіційно працівники цих установ оцінюють заявників неупереджено, на практиці все виглядає зовсім інакше. Одним з головних факторів, що впливають на підсумкове рішення, може виявитися зовнішній вигляд. Ясна річ, що неохайна і брудна одяг не зіграє вам на користь — це зайвий привід засумніватися в доброчесності вашої особистості. Попрацюйте також над поведінкою – під час розмови не відводите очі, не мовчіть, не запинайтеся. Візовий офіцер — це хороший психолог, який не тільки оцінить вашу зовнішність, але і ваші потаємні мотиви.

Особливо жорсткі допити проводяться в консульстві США, і багато їх не витримують. Наприклад, якщо наречена з України планує вийти заміж за американця, візові офіцери з’ясовуватимуть, чи дійсно у пари серйозні відносини або ж вони все штучно підлаштували заради отримання заповітної візи. Працівник консульської установи може запитати, в яких місцях пара була разом, де вперше пройшло їхнє побачення. Доходить аж до того, що можуть запитати про розстановку предметів в кімнаті і про подальші спільні плани. Не виключені навіть найпікантніші питання. Для деяких це межа терпіння. Якщо ви зірвалися, різко відповівши на таке запитання, скоріше за все, вам дадуть відмову.

Непорозуміння при подачі і оформленні документів. Кожна країна висуває свої вимоги до пакету документів. Докладний список завжди можна знайти на сайті консульства або при особистому зверненні. Багато хто припускає одну і ту ж помилку — неуважно збирають папери. В результаті виявляється, що не вистачає всього однієї-двох довідок або ксерокопії якийсь із сторінок паспорта. Зверніть увагу, щоб виписка з банку не була застарілою. Також не забудьте перевірити мінімальну суму страховки, адже її невідповідність теж призведе до відмови.

Заявник може банально допустити помилки в тексті або описки. Окремі папери в метушні можуть загубитися. Хоча це ненавмисні дії, вони все одно не прощаються. Хтось, можливо, візьме на співбесіду новий закордонний паспорт, а старий, з безліччю корисних віз, залишить вдома. У консульствах не люблять недбале ставлення до процедури оформлення візи, тому не роблять знижки на «людський фактор».

Відмова у візі через брак коштів. Не тільки африканські, а й просунуті західні країни розглядають іноземців як «ходячі мішки з грошима». Держава очікує, що турист витратить гроші на транспорт, проживання, товари і послуги і, таким чином, привнесе капітал в бюджет. Багато країн не зацікавлені в іноземців, у яких немає нічого за душею. Мало того, такі підозрілі особи можуть попросити політичного притулку або стати трудовими мігрантами. Найкращий доказ фінансової стабільності заявника — солідний рахунок у банку. Також підійде довідка про доходи і документи, що підтверджують наявність дорогого майна.

Причини відмови у видачі візи не з вини заявника

Сексизм, націоналізм. Працівники консульств часто дають відмови одиноким дівчатам. Незаміжніх українок іноземці сприймають як танцівниць в нічних клубах або наречених, які шукають щастя за кордоном. В арабських країнах молодих дівчат взагалі не сприймають за людей.

Дуже часто відмову отримують особи з східною зовнішністю. Крім того, на рішення впливають політичні відносини двох держав.

Наявність в паспорті візи ворогуючих країн. Якщо у вашому закордонному паспорті стоїть ізраїльська віза, вам гарантовано закритий в’їзд до Ірану, Сирії, Лівану, Йемену, Лівію, Судан. Подібний принцип працює і в разі деяких інших держав.

Будь-який інший фактор.

На рішення про видачу візи насправді може впливати все що завгодно. Наприклад, консул побачить в вас неблагонадійного футбольного фаната. Відмова може бути дана хоча б тому, що у працівника візового відділу буде поганий настрій. У такому стані він обов’язково знайде до чого причепитися. Йому може не сподобатися ваш макіяж, зачіска або в цілому ваш образ.

відмова у візі

Як дізнатися причину відмови у візі і що в цьому випадку робити

Найчастіше консульства не пояснюють чому було відмовлено у видачі візи, так як мають на це право. Крім напевно консульства Великобританії, яке дуже детально розписує що їм не сподобалося. Якщо не з’ясувати причину і навмання спробувати подати документи повторно, велика ймовірність повторної відмови. Причини відмови в туристичній візі мало чим відрізняються від причин відмови в інших типах віз — це подача неправдивої інформації, відсутність одного з документів, непереконливе фінансове становище і багато іншого.

Більшість українців при отриманні відмови, закидають закордонного паспорта подалі і згадують про них через рік, напередодні наступної відпустки. Однак, якщо ви всерйоз маєте намір відправитися за кордон, діяти потрібно негайно. Якщо вас викрили в намірі іммігрувати, заново зберіть весь пакет документів, надайте додаткові папери. Прикладіть свідоцтво про шлюб, про володіння дорогим майном, бізнесом. Все це допоможе консульському працівнику зрозуміти, що у вас з батьківщиною міцні узи, і міняти її ви не збираєтеся. Якщо Ви не знаєте що можна додати або змінити — зверніться за допомогою до візових фахівців, у них великий досвід роботи і різних ситуацій, в більшості вони знайдуть для Вас позитивні сторони, які можна виділити і підкреслити.

Заяву на апеляцію в більшості випадків можна написати через 30 днів після отримання відмови, але все дуже залежить від консульства. Апеляція пишеться за зразком, який можна знайти в консульстві або на його сайті. До документів додаються докази, що підтверджують вашу правоту. Якщо в результаті апеляції ви отримали позитивну відповідь, штамп з відмовою гасять або заклеюють візою. Паспорт з новою візою, в якому немає відмов, буде працювати тільки на вашу позитивну репутацію.

Якщо ви хочете виїхати в конкретну країну, особливо із суворим візовим режимом, продумуйте кожен крок. Багатьох проблем вдається уникнути, якщо поставити себе на місце консула. Уявіть, що у вас виникли сумніви з приводу того, що людина повернеться додому. Які ваші дії? Швидше за все, ви будете задавати навідні запитання. Щоб не отримати відмову, можна звернутися до фахівця візового агентства Helpvisa. Він зможе об’єктивно оцінити ваші шанси і сформувати відповідну стратегію подачі документів.

Корисне відео про 10 причини відмови в візі до США.

автор Helpvisa

0/5 (0 Reviews)

Безкоштовно проконсультуємо з усіх візових питань!


Відправивши заявку Ви отримуєте безкоштовну консультацію з питань:

  • Повний перелік необхідних документів;
  • Нюанси з оформлення візи;
  • Наші вигідні пропозиції для Вас

Меню
Яндекс.Метрика